Projekt wnętrz dla mężczyzny: aranżacja wnętrz w stylu glamour

2014-06-24 13:51

Wnętrza w stylu glamour to przestrzenie urządzone szykownie i elegancko. Ozdoby i przepych - tak można scharakteryzować styl glamour, który do każdego wnętrza wprowadzi odrobinę luksusu. Projektantka Joanna Nawrocka z JN Studio postanowiła jednak przełamać nieco ten stereotyp i wzbogaciła projekt wnętrz nowoczesnymi, minimalistycznymi formami. Do aranżowanej przestrzeni wprowadzono barokowe elementy, które idealnie komponują się ze stylowym wnętrzem - wnętrzem stworzonym z myślą o mężczyźnie. Zobacz jak prezentuje się męskie wnętrze w nowoczesnym wydaniu!

Spis treści

  1. Projekt wnętrz w stylu glamour: pomysłowe rozwiązania
  2. Styl glamour w nowoczesnym wydaniu

Zadaniem Joanny Nawrockiej z pracowni JN Studio był projekt wnętrz, gdzie na jednej przestrzeni spotkają się dwa odmienne światy aranżacji wnętrz. Projekt pracowni JN Studio obejmował aranżację 3-pokojowego mieszkania, które przekształcono na ekskluzywny apartament z salonem i kuchnią, rozbudowaną łazienką oraz oddzielną sypialnią. Na pozór odmienne i nie pasujące do siebie elementy stylu nowoczesnego i barokowego, zgrabnie przeplatają się tworząc nieszablonową aranżację męskiego wnętrza.

Projekt wnętrz w stylu glamour: pomysłowe rozwiązania

Celem nadania męskiemu wnętrzu w stylu glamour jak najwięcej przestrzeni i przejrzystości, projektantka zdecydowała się częściowo połączyć kuchnię z salonem, a ścianę oddzielająca część dzienną od przedpokoju całkowicie wyburzono. W przestrzeni przedpokoju na plan pierwszy wysuwa się fioletowa strukturalna tapeta, która jest idealnym tłem dla srebrnej komody wykonanej z materiału imitującego skórę krokodyla. Na uwagę zasługuje zabudowa kuchenna, która łączy się z zabudową meblową w przedpokoju. Takie rozwiązanie nadaje przestrzeni niezwykłej spójności. Część zabudowy widoczna z perspektywy przedpokoju to błyszcząca, lakierowana szafa o fantazyjnej, zaokrąglonej formie. Natomiast bok łączący się z prostą zabudową białej kuchni, został wykonany z matowej folii. Bezpośrednio przy ściance oddzielającej obie strefy, zaplanowano część jadalną z niewielkim drewnianym stołem w kolorze wenge, który został zaprojektowany we współpracy z pracownią Megan Design. Projekt męskiego wnętrza obejmuje także niewielki kącik do pracy. Obszar ten został wyznaczony poprzez stylowe biurko z zagiętymi z jednej strony nogami. W tej części mieszkania uwagę przykuwają dwie wiszące półki z poduszkami będące legowiskami dla współlokatorów – dwóch kotów.

Styl glamour w nowoczesnym wydaniu

Aranżacja sypialni zaskakuje kolorystyką. Całość strefy sypialnej została zaprojektowana jako wnętrze urządzone w stylu glamour, gdzie na plan pierwszy wychodzą mocne turkusy i fiolety. Bohaterem wnętrza jest wygodne tapicerowane łóżko w czarnej tkaninie. Dodatkową ozdobą sypialni jest manekin, który nadaje wnętrzu oryginalności, a jednocześni pełni funkcję wieszaka. Ciekawym rozwiązaniem oraz kolorystycznym przełamaniem barwnej aranżacji pokoju nocnego jest ściana ze wezgłowiem łóżka, zdobiona graficznym motywem w kolorze czarnym. Dopełnieniem nowoczesnego wnętrza są delikatne firany w kolorze biało-fioletowym, które przepuszczając światło zapewniają idealne doświetlenie przestrzeni. Z kolei funkcjonalna łazienka została ukryta za szklanymi przesuwnymi drzwiami zdobionymi motywem graficznym. W aranżacji łazienki na uwagę zasługuje ściana nad wanną, którą zdobi stylizowany stiuk ze słotą grafiką. Proste formy mebli łazienkowych wykonane z czarnego MDF-u w połysku nadają przestrzeni wyjątkowej elegancji i stylu.