Projekt wnętrz apartamentu w kolorach pastelowych dla rodziny z dziećmi

2017-05-20 16:01

Aranżacja wnętrz  w kolorach pastelowych i stylu minimalistycznym okazała się być idealną dla rodziny z dwójką małych dzieci. Dzięki dobrze dobranym rozwiązaniom funkcjonalnym i materiałom wykończeniowym każdy z domowników czuje się w apartamemcie swobodnie i wygodnie.

Właścicielami 180 – metrowego apartamentu jest czteroosobowa rodzina – małżeństwo z dwoma synami. Mieszkanie położone nad rzeką, otoczone zielenią miało odzwierciedlać pogodną naturę rodziny i współgrać ze spokojnym rytmem malowniczego miasteczka. Autorką projektu wnętrz mieszkania jest Magdalena Koszczuk z pracowni Louba. Założeniem projektu było maksymalne rozświetlenie przestrzeni i dostosowanie jej do potrzeb wszystkich domowników - dorosłych i najmłodszych. Wszystkie strefy apartamentu mają spójny charakter, chociaż każda z nich zaznacza w dyskretny sposób swój odrębny klimat. W mieszkaniu dominuje odbijająca światło biel, delikatne szarości, pastelowy róż i grafit. Rozwiązaniem skierowanym  w stronę najmłodszych mieszkańców jest ażurowa balustrada ze stalowych linek na schodach oraz zmywalne farby na ścianach – mimo, że w jasnych kolorach – łatwo je utrzymać w czystości.
Klatka schodowa
Autor: www.louba.pl Klatka schodowa z nowoczesną balustradą ze stalowych linek jest bezpieczna i przyjazna dzieciom.

Część dzienna czyli salon z kominkiem

Strefa dzienna apartamentu jest bardzo jasna - dominuje tu doskonale odbijająca światło biel delikatnie przełamana szarościami, pastelowym różem i grafitem. Naturalne drewno jesionowe wykorzystane na podłodze zostało ułożone ukośnie w stosunku do ścian dodając wnętrzu dynamiki i powiększając je optycznie. Bardzo oryginalnym i ciekawym wizualnie rozwiązaniem jest rama wokół okna, wykonana z tego samego drewna. Jasny odcień jesionu zbiera światło dzienne i  miękko wprowadza do środka apartamentu. Projektantka zdecydowała się na spokojne, ale nowoczesne formy mebli. Centralnym punktem salonu jest modułowa sofa, która pozwala być rodzinie razem, nawet wtedy, kiedy dzieci oglądają swoje ulubione programy telewizyjne, a rodzice odpoczywają przy kominku. To on, wzorowany na tradycyjnych piecach kaflowych, obłożony białymi, ceramicznymi płytkami, stanowi centrum ogniska domowego. Miejscem spotkań jest również przylegająca do salonu jadalnia. Wygodne, tapicerowane krzesła ustawione przy dużym stole zachęcają do wspólnego spożywania posiłków, a filcowa lampa otula domowników światłem, budując intymną atmosferę.

Czytaj też: Pastelowa paleta barw czyli jak łączyć kolory pastelowe?

Aranżacja idealnie białej kuchni

Biała kuchnia wyposażona jest minimalistycznie. Proste, lakierowane fronty szafek pozbawione uchwytów i posadzka z wielkoformatowych płytek stanowią jednolitą, idealnie gładką bazę. Kobiecym elementem, w nowoczesnym stylu, przełamującym minimalistyczny schemat jest tapeta z bladoróżowymi flamingami.  

Czytaj też: skandynawskie mieszkanie: pastelowe kolory we wnętrzu

Biała kuchnia z flamingami
Autor: www.louba.pl