Projekt mieszkania w stylu skandynawskim w kolorach pastelowych

2017-09-11 9:56

Aranżacja wnętrz mieszkania w kolorach pastelowych powstała, dla pary młodych ludzi, w bloku z lat 80-tych. Zobaczcie jak architekci wnętrz  zaprojektowali przestrzeń by dostosować mieszkanie do obecnego stylu życia.

Młode małżeństwo zgłosiło się do architektów z pracowni Boho Studio o pomoc w przearanżowaniu mieszkania w bloku z lat 80-tych, w wygodne i nowoczesne lokum, odpowiadające współczesnym standardom. Architekci postanowili otworzyć przestrzeń, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia zyskały naturalne doświetlenie. Strefa dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią powstała dzięki zmienionemu układowi ścian działowych. Zmniejszono też nieproporcjomnalny, jak na wielkość mieszkania, duży i niefunkcjonalny przedpokój. W efekcie powstała przestrzeń przyjazna i jasna, oparta na kolorach pastelowych z akcentem mocnych wzorów w łazience.

Otwarta strefa dzienna: kolory pastelowe i biel

Pomysł na otwartą przestrzeń dzienną oparto na jasnych kolorach. W salonie jedna ze ścian jest blado różowa, szafki kuchenne – miętowe, a zabudowa meblowa w kolorze białym. Modnymi detalami są szara sofa i przeskalowanej wielkości lampa nad stołem. Dynamiki spokojnej aranżacji wnętrza nadają półki ułożone pod różnymi kątami. Salon o reszty mieszkania można w razie potrzeby oddzielić podwójnymi, na wysokość wnętrza drzwiami przesuwnymi.

Pastelowe mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Marek Ilmer

Projekt sypialni z tapetą w stylu skandynawskim

Pomysłem na aranżację małej sypialni było zbudowanie podestu z licznymi schowkami do przechowywania, na którym umieszczono materac. W pojemnych szufladach jest miejsce na dodatkową pościel, rzeczy rzadko używane czy garderobę i sprzęty sportowe wykorzystywane sezonowo. Właścicielom podobają się mieszkania w stylu skandynawskim, stąd pomysł na czarno-białą tapetę z motywem drzew. Dodatkową, świadczącą o poczuciu humoru pary młodych właścicieli, ozdobą jest neon inspirowany trofeami myśliwskimi z dalekiej północy, w kształcie głowy renifera. Dużo miejsca na drobiazgi i książki pojawiło się na specjalnie zaprojektowanych półkach na ścianie z oknem.

 

Pastelowe mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Marek Ilmer

Modna łazienka z wzorzystymi płytkami

Projekt łazienki również jest utrzymany w kolorach pastelowych jednak tutaj pojawiły się modne płytki w czarno – białe wzory układające się w charakterystyczną mozaikę. Ścianę, która nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą pomalowano w kolorze miętowym. Architekci zadbali w projekcie łazienki o miejsce do przechowywania kosmetyków i drobiazgów w zabudowie kryjącej stelaż wc.

Pastelowe mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Marek Ilmer
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień