Projekt loft: tam, gdzie surowość spotyka się z elegancją

2014-09-08 11:44

Loft w centrum miasta. Ogromna przestrzeń. Pozorny minimalizm, który wzbogaca przestronne wnętrze. Surowa cegła na ścianie tworząca klimatyczne lokum - to wszystko zawiera się w projekcie loftu autorstwa studia Design Factory. Wnętrze urzeka nie tylko przestronnością, ale także surowym klimatem, paradoksalnie tworzącym przyjemną, klimatyczną i niesamowicie rodzinną przestrzeń.

Loft, zazwyczaj kojarzy nam się z surowym, minimalistycznym i nieco chłodnym wnętrzem. W rzeczywistości, to przestrzeń niezwykle klimatyczna. Mieszkanie z duszą. Klimat ten doskonale udało oddać się projektantom ze studia Design Factory. Z jedną małą różnicą - loft przez nich zaprojektowany to niezwykle eleganckie, stylowe i rodzinne wnętrze. Przestrzeń o całkowitej powierzchni użytkowej wynoszącej 300mkw to miejsce, gdzie minimalizm spotkał się z ponadczasową elegancją, tworząc niebanalne wnętrze mieszkalne dla trzyosobowej rodziny.

Niebanalny loft: surowość z elegancją

Loft został pomyślany jako wnętrze, w którym minimalizm spotyka się z elegancją. Jednocześnie, zachowano w nim industrialny charakter dzięki wyeksponowaniu surowej, czerwonej cegły. Całość tworzy wnętrze niebanalne, funkcjonalne i niezwykle klimatyczne. Pomimo zachowania surowych elementów nie wieje tu chłodem, a dzięki indywidualnym akcentom udało się stworzyć ciepły i rodzinny klimat. Projektanci zdecydowali się na minimalizm, który w tym przypadku ewidentnie wzbogaca to wnętrze. Na plan pierwszy aranżacji loftu wysuwa się czerwona cegła na ścianie i drewniane belki podtrzymujące strop. Wbrew pozorom to one stają się największą ozdobą wnętrza, jednocześnie decydując o jego charakterze.

Loft aranżacja według studia Factory Design

Dla zachowania równowagi w części dziennej, zdecydowano się na jasne ściany, które są idealnym kompanem dla czerwonej cegły po przeciwnej stronie. Część jadalna zaskakuje zgrabnym połączeniem surowości z elegancją. Charakteru tej strefie dodaje ciemna ściana, która wysuwa się na prowadzenie w aranżacji. Centrum wnętrza zostało wyznaczone za pomocą podłużnego stołu z krzesłami. Projekt sypialni zaskakuje natomiast absolutnym minimalizmem. O miano bohatera tego wnętrza konkuruje ogromne łóżko sypialne ze stylową toaletką. Wnętrze zyskuje wyjątkowej przytulności dzięki jasnym zasłonom przysłaniającym ogromne okna. Na uwagę w projekcie loftu zasługuje także kuchnia. Ta, została absolutnie zdominowana przez czerwoną cegłę. To ona wyznacza styl aranżacji i nadaje jej wyjątkowy charakter. Wszechobecną surowość cegły przełamano za pomocą lodówki w kolorze głębokiej czerni oraz szarymi elementami frontów zabudowy.

Surowość i styl: dwa światy, czy podobne klimaty?

W aranżacji łazienki, projektanci zdecydowali się wyeksponować najbardziej charakterystyczny element loftu, czyli czerwoną cegłę. Została ona pomyślana jako efektowna konstrukcja pod umywalkę. Białe ściany, ogromne lustro, w którym odbija się wnętrze, i długie białe zasłony w oknie - to wszystko składa się na wyjątkowy klimat efektownej przestrzeni kąpielowej. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom, do niezwykle eleganckiego wnętrza udało się wprowadzić industrialny element, decydujący o niezwykłej spójności całej aranżacji. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się w części dziennej, gdzie klasyczny okrągły stolik został dopełniony oryginalnymi siedziskami w postaci surowych pieńków. Dzięki zgrabnemu przeplataniu eleganckich detali aranżacji z surowymi akcentami, projektantom udało się stworzyć wnętrze klimatyczne i przytulne, nie zatracające jednak swego industrialnego charakteru.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021