Projekt loft: tam, gdzie surowość spotyka się z elegancją

2014-09-08 11:44 Anna Rychlewicz

Loft w centrum miasta. Ogromna przestrzeń. Pozorny minimalizm, który wzbogaca przestronne wnętrze. Surowa cegła na ścianie tworząca klimatyczne lokum - to wszystko zawiera się w projekcie loftu autorstwa studia Design Factory. Wnętrze urzeka nie tylko przestronnością, ale także surowym klimatem, paradoksalnie tworzącym przyjemną, klimatyczną i niesamowicie rodzinną przestrzeń.

Loft, zazwyczaj kojarzy nam się z surowym, minimalistycznym i nieco chłodnym wnętrzem. W rzeczywistości, to przestrzeń niezwykle klimatyczna. Mieszkanie z duszą. Klimat ten doskonale udało oddać się projektantom ze studia Design Factory. Z jedną małą różnicą - loft przez nich zaprojektowany to niezwykle eleganckie, stylowe i rodzinne wnętrze. Przestrzeń o całkowitej powierzchni użytkowej wynoszącej 300mkw to miejsce, gdzie minimalizm spotkał się z ponadczasową elegancją, tworząc niebanalne wnętrze mieszkalne dla trzyosobowej rodziny.

Niebanalny loft: surowość z elegancją

Loft został pomyślany jako wnętrze, w którym minimalizm spotyka się z elegancją. Jednocześnie, zachowano w nim industrialny charakter dzięki wyeksponowaniu surowej, czerwonej cegły. Całość tworzy wnętrze niebanalne, funkcjonalne i niezwykle klimatyczne. Pomimo zachowania surowych elementów nie wieje tu chłodem, a dzięki indywidualnym akcentom udało się stworzyć ciepły i rodzinny klimat. Projektanci zdecydowali się na minimalizm, który w tym przypadku ewidentnie wzbogaca to wnętrze. Na plan pierwszy aranżacji loftu wysuwa się czerwona cegła na ścianie i drewniane belki podtrzymujące strop. Wbrew pozorom to one stają się największą ozdobą wnętrza, jednocześnie decydując o jego charakterze.

Loft aranżacja według studia Factory Design

Dla zachowania równowagi w części dziennej, zdecydowano się na jasne ściany, które są idealnym kompanem dla czerwonej cegły po przeciwnej stronie. Część jadalna zaskakuje zgrabnym połączeniem surowości z elegancją. Charakteru tej strefie dodaje ciemna ściana, która wysuwa się na prowadzenie w aranżacji. Centrum wnętrza zostało wyznaczone za pomocą podłużnego stołu z krzesłami. Projekt sypialni zaskakuje natomiast absolutnym minimalizmem. O miano bohatera tego wnętrza konkuruje ogromne łóżko sypialne ze stylową toaletką. Wnętrze zyskuje wyjątkowej przytulności dzięki jasnym zasłonom przysłaniającym ogromne okna. Na uwagę w projekcie loftu zasługuje także kuchnia. Ta, została absolutnie zdominowana przez czerwoną cegłę. To ona wyznacza styl aranżacji i nadaje jej wyjątkowy charakter. Wszechobecną surowość cegły przełamano za pomocą lodówki w kolorze głębokiej czerni oraz szarymi elementami frontów zabudowy.

Surowość i styl: dwa światy, czy podobne klimaty?

W aranżacji łazienki, projektanci zdecydowali się wyeksponować najbardziej charakterystyczny element loftu, czyli czerwoną cegłę. Została ona pomyślana jako efektowna konstrukcja pod umywalkę. Białe ściany, ogromne lustro, w którym odbija się wnętrze, i długie białe zasłony w oknie - to wszystko składa się na wyjątkowy klimat efektownej przestrzeni kąpielowej. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom, do niezwykle eleganckiego wnętrza udało się wprowadzić industrialny element, decydujący o niezwykłej spójności całej aranżacji. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się w części dziennej, gdzie klasyczny okrągły stolik został dopełniony oryginalnymi siedziskami w postaci surowych pieńków. Dzięki zgrabnemu przeplataniu eleganckich detali aranżacji z surowymi akcentami, projektantom udało się stworzyć wnętrze klimatyczne i przytulne, nie zatracające jednak swego industrialnego charakteru.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021