Nowoczesny dom w Gdyni. Szlachetne materiały i ponadczasowe wzornictwo

2016-11-28 15:33

Co zrobić, gdy dom który chcemy kupić, posiada idealną lokalizację, ale niemodne wnętrze? Przed takim dylematem stanęli właściciele nowoczesnego domu w Gdyni. Zachwyceni okolicą zdecydowali się na inwestycję i gruntowny remont z pomocą projektantki wnętrz.

Styl wnętrza domu nie zachęcał do kupna. Młoda para z Gdyni szukała nowoczesnego domu, w którym przestrzeń urządzona jest na miarę czasów. W końcu znaleźli idealną lokalizacje, ale niestety wnętrze domu było przestarzałe, urządzone na początku lat 90. Nowym właścicielom zależało na dużej otwartej przestrzeni, małej ilości podziałów i wyposażeniu z użyciem szlachetnych materiałów. Nowa koncepcja wnętrza powstała razem z projektantką Marta Napiórkowska-Łosin z pracowni Mana Design.

W nowoczesnej kuchni: marmur, szafki na wysoki połysk, wyspa kuchenna

Projekt kuchni jest nowoczesny i minimalistyczny. W koncepcji najważniejsza była jakość materiałów i funkcjonalność. Pomieszczenie można podzielić na trzy strefy: gotowania, przygotowywania posiłków oraz przechowywania. Obszerna garderoba kuchenna skrywa spiżarnię, a obok niej ustawiono lodówkę, zamontowano piekarnik. Szafki zostały wykonane na wymiar z mdf-u na wysoki połysk. Wyspa kuchenna to nie tylko blat roboczy, ale także miejsce na zjedzenie śniadania, wypicie porannej kawy. Powieszony naprzeciwko telewizor umila czas podczas posiłków i gotowania. Wszystkie blaty robocze zostały wykonane z corianu, a ściany przy blatach zostały zabezpieczone okładziną z marmuru. Obszerny okap wyspowy to centralny punkt kuchni, został spójnie dobrany do reszty wyposażenia. Na podłogę właściciele wybrali gres w kolorze betonu – praktyczny i pasujący do kuchennej części domu.

Salon połączony z jadalnią: spójne przejście

Przestrzeń dzienna w prezentowanym domu jest przemyślania pod kątem ciągów komunikacyjnych. Z kuchni wygodnie przejdziemy do jadalni, z jadalni do salonu. Jadalnia została urządzona bardzo prosto i konsekwentnie – przy dużym stole pojawiły się nowoczesne krzesła oraz nietypowe oświetlenie-instalacja z modnych szklanych kloszy na kolorowych kablach. W salonie główną rolę gra kominek wykończony ciemnym, elganckim marmurem. Jego odcień idealnie współgra ze skórzanym narożnikiem. Vis-a-vis kanapy zorganizowana została ściana multimedialna – sprzęt RTV jest ukryty w białych szafkach, nad nimi powieszono telewizor.

Łazienka - komfort i rozwiązania dla dwojga

Łazienki w prezentowanym nowoczesnym domu są białe z elementami szarości lub metalowego błysku. Łazienka dla gości ma dekoracyjny charakter – duże lustro umieszczone na ścianie powiększa przestrzeń, szklane mozaiki nadają wykończenia w stylu glamour. Koncepcja drugiej, prywatnej łazienki, opiera się na stworzeniu komfortowej przestrzeni dla dwojga, stąd dwie nalotowe umywalki. Użyty na ścianach marmur jest taki sam jak w kuchni i tworzy sterylne, minimalistyczne tło.

Dekoracje - kropka nad „i” wnętrza

Szczególnie w strefie dziennej dekoracje nawiązują do stonowanej kolorystyki inspirowanej barwami ziemi. Oryginalnym i zabawnym dodatkiem są poduszki w kształcie kamieni projektu Stephanie Marin. Spójna kolorystykę pomieszczenia przełamuje kolor żółty kawowego stolika, poduszek oraz kwadratów na dywanie.

Zobacz kolejną realizację pracowni Mana Design>>>

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021