Nowoczesne mieszkanie w Łodzi. Wygoda, beton i lustra!

2022-04-17 12:08

Projekt wnętrz mieszkania w Łodzi miał łączyć w sobie wygodną nowoczesność i modny styl industrialny. Są tu surowe cegła i beton, ciepłe drewno oraz modne biele, szarości i czerń. Powstało wygodne mieszkanie na co dzień i podczas spotkań towarzyskich.

Spis treści

  1. Salon, jadalnia i hol: część dzienna z lustrzaną ścianą
  2. Aranżacja kuchni: pomysł na blat roboczy
  3. Sypialnia i łazienka: modny granat i beton

Właścicielom 80 metrowego mieszkania w Łodzi zależało na stworzeniu miejsca przyjaznego rodzinie na co dzień i przestrzeni sprzyjającej spotkaniom z przyjaciółmi. Poproszeni o pomoc architekci wnętrz zaprojektowali otwartą część dzienną i niedostępną dla gości sypialnię z garderobą. W holu, na jednej ze ścian, pojawił się element nieustannie zaskakujący gości.

Salon, jadalnia i hol: część dzienna z lustrzaną ścianą

Część dzienna została zaprojektowana tak, by była wygodna na co dzień i podczas spotkań z przyjaciółmi. W salonie jest strefa jadalnia z dużym stołem z drewnianym blatem i wyraźnie wyodrębniona część wypoczynkowa z pokaźnych rozmiarów szarą sofą – prawdziwą królową salonu. Największe wrażenie na odwiedzających gościach robi jednak hol z lustrzaną ścianą kryjącą dwie pary drzwi: do sypialni i łazienki. Pomysłem wartym podpatrzenia jest wnęka z siedziskiem. Architekci Patryk Ławrynowicz i Justyna Kolasa zaprojektowali  w holu też czarną szafę mieszczącą pralkę, środki chemiczne, domowe AGD. Za szafą znajduje się przejście do kuchni.

Czytaj też: Lustro w aranżacji wnętrz

Nowoczesne mieszkanie w Łodzi
Autor: Dariusz Jarząbek

Aranżacja kuchni: pomysł na blat roboczy

Nietypowy, wydłużony kształt kuchni wymusił jej układ. Szafki architekci zaplanowali na dwóch ścianach – ułożone w kształcie litery „L”. Przy ścianie z oknem zamontowano blat roboczy, nieco węższy niż normalnie. Powstała bardzo wygodna kuchnia, z mnóstwem miejsca do przechowywania i pracy. Kuchnię zamyka codzienna jadalnia z małym, okrągłym stołem.

Czytaj też: Projekt kuchni z kolorem czarnym

Nowoczesne mieszkanie w Łodzi
Autor: Dariusz Jarząbek

Sypialnia i łazienka: modny granat i beton

Sypialnia jest jedynym pomieszczeniem w domu z kolorowymi ścianami. Modny granat pojawił się za łóżkiem i na ścianie prowadzącej do garderoby. Po miękkiej szarej wykładzinie nie tylko jest przyjemnie chodzić bosymi stopami ale także tłumi ona dźwięki, podnosząc komfort użytkowania sypialni. Aranżacja łazienki jest najbardziej surowa. Szary gres położono wyłącznie w dolnej części pomieszczenia, na podłodze,  obudowie wanny i stelaża wc, czyli w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt  z wodą. Ściany pokryto tynkiem betonowym w dwóch odcieniach, zabezpieczonym impregnatem chroniącym przed niszczącym działaniem wody.

Nowoczesne mieszkanie w Łodzi
Autor: Dariusz Jarząbek