Aranżacja wnętrz: lustro – przedmiot codziennego użytku czy dekoracja wnętrza?

2015-10-08 16:40

Aranżacja wnętrz z nietypowym zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku to już klasyka. Jednym ze wspomnianych klasyków jest lustro we wnętrzu. Jak zaadoptować lustro w aranżacji salonu, a jak ograć lustrzaną taflę w projekcie sypialni? W jaki sposób wydobyć potencjał drzemiący w zwierciadle? Lustro, lusterko, lustereczko... zdradza wszystko!

Lustro to nieodzowny element wyposażenia łazienki czy przedpokoju. We wnętrzu kąpielowym króluje w strefie umywalkowej, gdzie jest nie tylko dekoracyjnym elementem wnętrza. Przedstawicielki płci pięknej nie wyobrażają sobie bez niego życia, każdego dnia spędzając przed nim sporo czasu. W aranżacji przedpokoju sprawdza się w „skontrolowaniu" sytuacji przed wyjściem z domu. Lustro, jako przedmiot codziennego użytku, powoli wychodzi poza umowne normy i z upodobaniem wkracza do salonu, czy nawet sypialni.

Lustro w małym wnętrzu: sprawdzony sposób na metraż

Rola lustra nie ogranicza się jedynie do strony praktycznej. Jego znaczenie jest absolutnie nie do przecenienia w przypadku małych wnętrz. Lustro usytuowane w małym i ciasnym wnętrzu to powszechnie znane i bardzo często wykorzystywane rozwiązanie. Lustrzana tafla w aranżacji salonu optycznie powiększy małe wnętrze, wizualnie nadając mu przestronności. W tym przypadku obowiązuje jednak jedna zasada.

Sprawdź też: jakie lustro do łazienki wybrać?

Jeśli za pomocą lustra chcemy nadać pokoju dziennemu więcej przestronności pamiętajmy, że musimy zadbać o obraz odbijający się w jego tafli. Im mniej będzie się w odbiciu „działo", tym lepiej. Odbicie w lustrze nadmiaru bibelotów czy dekoracji wnętrza, przyniesie odwrotny skutek – przestrzeń wyda się przytłoczona.

Lustro we wnętrzu: lustrzane dekoracje wnętrza

Lustro samo w sobie może być niezwykłą dekoracją wnętrza. Jego model warto dopasować do otaczającej aranżacji tak, aby stanowił on z nią spójną całość. W zależności od stylu wnętrza i efektu, jaki usiłujemy osiągnąć, możemy zdecydować się na bogato zdobioną ramę, która będzie „robiła wnętrze", bądź też całkowicie z niej rezygnować i postawić na nowoczesną formę tafli, która okaże się największą dekoracją minimalistycznego wnętrza. Klasyczne lustro w ramie to jednak nie wszystko.

Sprawdź też: LUSTRO - must have w projekcie przedpokoju!

Coraz częściej w aranżacji wnętrz królują lustrzane ściany, w których dokładnie odbija się cały wystrój wnętrza. Wbrew pozorom, rozwiązanie to nie jest domeną małych w przestrzeni, a dużych i przestronnych pomieszczeń. Lustrzana ściana w salonie czy jadalni, nadaje dużemu wnętrzu wyjątkowego szyku i charakteru.

Lustro, lusterko, lustereczko – w każdym wnętrzu

Lustro we wnętrzu to jednak nie tylko tafla szkła w solidnej ramie czy szklana ściana. Czasem przyjmuje ono nieco subtelniejsze formy wzbogacając wnętrze bez wychodzenia na plan pierwszy aranżacji. W przypadku aranżacji sypialni, motyw lustra może pojawiać się na przykład na drzwiach szafy czy garderoby. Lustro to także nieodzowny element toaletki. W projekcie łazienki pojawia się nie tylko we wspomnianej wcześniej strefie umywalkowej, ale często przyjmuje także formę wykończenia równoległej ściany. Jeśli zastanawiamy się nad wprowadzeniem motywu lustra w przedpokoju możemy zrobić to nie tylko poprzez wybranie klasycznego modelu stojącego, ale także postawienie na niezwykle popularne fronty szafy wykończone właśnie lustrem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE