Nowoczesne mieszkanie w bloku - projekt i aranżacja mieszkania

2016-08-05 19:08

Nowoczesne mieszkanie w bloku - wszystko ma tu swoje ściśle określone miejsce. Z góry zaplanowane przez projektantkę wnętrza, która skupiła się na stworzeniu sprytnych schowków do przechowywania. Funkcjonalny minimalizm sprawił, że mieszkanie stało się dla właścicielki wymarzonym miejscem odpoczynku.

Spis treści

  1. Nowoczesne mieszkanie w bloku: funkcjonalny minimalizm
  2. Nowoczesna aranżacja mieszkania: ciepło czy zimno?

Mieszkanie Ewy zostało urządzone tak, że trudno zrobić w nim bałagan. W nowoczesnej aranżacji mieszkania wszystko ma swoje miejsce, ale imponująca ilość schowków nie rzuca się w oczy. Panuje tu ład i harmonia, które pozwalają właścicielce się wyciszyć.

Nowoczesne mieszkanie w bloku: funkcjonalny minimalizm

Do zreorganizowania i urządzania wnętrza 65-metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty właścicielka zaprosiła zaprzyjaźnioną projektantkę. Oczekiwania Ewy były jasno sprecyzowane: proponowała konkretne rozwiązania w mieszkaniu, wskazywała kolory, nawet budżet był ustalony – chwali swoją klientkę Katarzyna Kosiorek.

Zobacz też: Aranżacja wnętrz w kolorze szarym >>>

Podstawowym założeniem aranżacji mieszkania w bloku było wykorzystanie jak największej powierzchni na szafy, bo Ewa ma dużo osobistych rzeczy, a nie toleruje bałaganu. Z tego powodu większość mebli w nowoczesnej aranżacji mieszkania została wykonana na wymiar. W przypadku Ewy zamiłowanie do minimalizmu dotyczy wystroju wnętrz, a nie liczby posiadanych przedmiotów. Żeby pogodzić tę sprzeczność, nowoczesny salon wyposażony został w „niewidzialną” szafę, która pozwala schować nie tylko książki i bibeloty, ale też sprzęt audio i wszelkie kable. Kolorystyka mieszkania w bloku miała być na tyle subtelna, żeby w przyszłości właścicielka mogła za pomocą dodatków zmieniać jego charakter. Dominują w aranżacji biel, szarość i drewno.

Nowoczesna aranżacja mieszkania: ciepło czy zimno?

Kącik wypoczynkowy w nowoczesnej aranżacji mieszkania został urządzony w chłodnej kolorystyce. Charakteru całemu pomieszczeniu dodaje ściana pokryta dekoracyjnym betonem. Drewniana podłoga i puchaty dywan dodają wnętrzu ciepła i sprawiają, że mimo zimnej kolorystyki – jest przytulne. Ciekawy efekt w aranżacji nowoczesnego mieszkania stanowi ściana za kanapą – to wielka, biała szafa, tworzącą neutralne tło. Ukryty w ścianach system nagłaśniający rozprowadza dźwięk po całym mieszkaniu. W szafce telewizyjnej kryje się niespodzianka – wieczorami zapala się nad nią płomień biokominka, wprowadzając relaksującą atmosferę. Schowany w zabudowie stolarskiej wkład biokominka został obudowany specjalnymi osłonami. Jego płomień stanowi poważną konkurencję dla sąsiadującego telewizora. W nowoczesnym salonie nie zabrakło także elementów z charakterem. Transparentny fotel-huśtawka jest wizytówką pokoju dziennego.

Obejrzyj inne pomysły na urządzenie mieszkania w galerii!

Sonda
Co lepsze: mieszkanie w mieście czy dom na wsi?
Mieszkanie pełne dzieł sztuki w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE