Modern classic w Warszawie: projekt mieszkania dla pary

2018-10-17 17:45

Właściciele mieszkania pragnęli wnętrza nieszablonowego i lekkiego optycznie. W projekcie udało się połączyć proste formy z eleganckimi wykończeniami oraz detalami. Duch klasyki oraz mid-century design spójnie wpisuje się w nowoczesny wystrój. Sami zobaczcie!

Całe warszawskie mieszkanie zajmuje ok. 100 m2. W zakres pierwszej części projektu autorstwa NicaDesign weszły salon, kuchnia oraz dwie łazienki (mała i duża).

Ciemna zabudowa kuchenna i mid-century design w strefie dziennej

Projekt małej kuchni połączonej z salonem stanowił największe wyzwanie. Na szczęście z sukcesem udało się połączyć ciemną, nowoczesną zabudowę kuchenną z elegancką strefą dzienną. Właściciele nie są miłośnikami ciężkiej zabudowy (np. szaf wnękowych), dlatego w projekcie pojawiają się proste, lekkie optycznie formy, które w duecie z eleganckimi materiałami tworzą wspaniały efekt modern classic.

Mimo że w strefie kuchennej zastosowano ciemną zabudowę, nie przytłacza ona wnętrza. Warto zwrócić uwagę na płytki ścienne z dynamicznym, geometrycznym dekorem, jasne blaty ze spieku kwarcowego oraz płytki podłogowe z marmurowym wzorem. Całość jest dzięki temu nowoczesna, choć z mocną nutą klasycznej elegancji. Z czernią zabudowy świetnie komponują się złote detale.

W strefie wypoczynkowej postawiono na meble z modnym obiciem welurowym, inspirowane projektami z lat 50. i 60. XX wieku – wpisują się więc w ogromną popularność tzw. mid-century design. Biele, kremy, butelkowa zieleń oraz jasny kolor drewna na posadzce wprowadzają klimat jak z butikowego hotelu. Neutralną bazę kolorystyczną ciekawie dynamizują mocniejsze, czarne akcenty – np. w postaci metalowej balustrady schodów czy ram lekkich, nowoczesnych mebli. Podobnie jak w części kuchennej pojawiają się też złote detale.

Duża i mała łazienka

W większej łazience rządzi aranżacyjna dyscyplina. To przede wszystkim materiały wykończeniowe oraz podstawowe wyposażenie odgrywają rolę dekoracji. W projekcie wyróżniają się duża wanna wolnostojąca z czarnym panelem (Marmorin Design, materiał MINERALICAST®), a także płytki dekorowane drobnymi trójkątami. Podobnie jak w innych pomieszczeniach biel, kremy i czerń pięknie łączą się ze złotem obecnym w postaci m.in. armatury oraz ram luster (Muuto). Ciemna zabudowa WC nie przytłacza wnętrza, ponieważ w innych miejscach rządzą jasne kolory.

W małej łazience warto zwrócić uwagę na płytki cegiełki w kolorze butelkowej zieleni („powtórka” z salonu). Ten sam odcień pojawia się w zabudowie pod umywalką. Mniejsza łazienka ma nieco surowszy charakter – zamiast złota jest więcej czerni, mamy też płytki w odcieniach betonu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021