Mieszkanie w stylu vintage w stuletniej kamienicy

2017-08-08 10:27

Projekt wnętrz mieszkania w kamienicy z lat 20. ubiegłego wieku obejmował wystrój, rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Za koncepcję i realizację odpowiadają architekci z  pracowni Loft Kolasiński.

Koncepcja została oparta na minimalistycznej bazie: białych ścianach, podłodze z bielonego dębu oraz białej stolarce drzwiowej i okiennej. Powstało neutralne tło dla wyposażenia w stylu retro. Część mebli: dwie komody, stół do jadalni, stolik kawowy, stół kuchenny, lóżko oraz stoliki nocne zostały zaprojektowane i wykonane przez LOFT Kolasiński. W mieszkaniu pojawiły się także oryginalne meble, oświetlenie i dywany z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych dwudziestego wieku, pochodzące z Brazylii, Czech, Polski, Danii i Usa. Ściany dekorują oryginalne fotografie berlińskiego duetu Bill and Hells i Christiana Coigny.

Fuksja i czerwień w stylu retro

Aranżacja wnętrz mieszkania w kamienicy z lat 20. ubiegłego wieku, została zaprojektowana w modnym stylu retro. Oryginalne meble z ubiegłego wieku, zyskały nowe obicia w nietypowej kolorystyce nasyconej fuksji. Razem z barwnym dywanem, przypominającym obrazy Pieta Mondriana, tworzą energetyczną kompozycję. Dzięki jasnej bazie, która stała się neutralnym tłem całość aranżacji wygląda bardzo nowocześnie i intrygująco, zwłaszcza, że znajduje się w stuletniej kamienicy w Szczecinie. Wysokość wnętrza i czyste formy aranżacji dodatkowo podkreślają oryginalne lampy nad stołem w jadalni. Okazuje się, że zupełnie nowy stół, specjalnie zaprojektowany do tego mieszkania, świetnie współgra z oryginalnym oświetleniem z połowy dwudziestego wieku.

Czytaj też: Mieszkanie w stylu vintage w warszawskiej kamienicy

Mieszkanie w stylu vintage
Autor: Karolina Bąk
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022