Mieszkanie w stylu loft z czarną kuchnią z drewnem. Luiza eksponuje w nim swoją sztukę!

2024-06-28 10:16

To minimalistyczne mieszkanie na warszawskiej Sadybie utrzymane w loftowej stylistyce to nie tylko dom dla jego właścicieli, ale również galeria dla ich obrazów, roślin i bogatego księgozbioru. Zobaczcie, jak je urządzili przy pomocy architektki Gosi Bardyszewskiej.

Spis treści

  1. Minimalistyczne mieszkanie w stylu loftowym
  2. Loftowa czarna kuchnia z drewnem
  3. Loftowy salon w szarościach
  4. Mieszkanie w stylu loftowym. Czarna kuchnia z drewnem. Zdjęcia

Minimalistyczne mieszkanie w stylu loftowym

Mieszkanie ma aż 97 m kw. Niekiedy może się wydawać, że duża przestrzeń, to duże pole do popisu dla architektki. To jednak także duże wyzwanie, bo celem jest pogodzenie w niej wielu różnych funkcji. Tutaj właścicielom, parze z jednym dzieckiem, zależało, by wydzielić jeszcze pralnię, miejsce do pracy oraz dodatkową garderobę. 

Jak już wspomniano, sztuka, a konkretnie ceramika, ma także odgrywać tu wielką rolę — inwestorka mieszkania, Luiza nie tylko sama ją projektuje, ale jest również właścicielką pracowni artystycznej.

— Naszym celem było stworzenie wnętrza, które będzie łączyć funkcję mieszkalną z możliwością atrakcyjnej ekspozycji moich prac — mówi inwestorka.

Kolejnym zadaniem dla Gosi Bardyszewskiej, architektki odpowiedzialnej za ten projekt, było znalezienie miejsca dla licznych obrazów i odpowiednie ich wyeksponowanie. W efekcie powstała loftowo-minimalistyczna aranżacja. Naturalne materiały i stonowane barwy stały się tłem dla sztuki, nie przytłaczając jej, a pozwalając jej wybrzmieć.

Loftowa czarna kuchnia z drewnem

Architektka sięgnęła po różne odcienie szarości i dodała im ciepła za pomocą drewna. Rysunek drewna pojawił się również w kuchni w formie górnych szafek. Zdecydowanie nadał lekkości całej aranżacji w zestawieniu z frontami kuchennymi w odcieniu bardzo ciemnego antracytu, jeśli nie czerni. 

97 m2 mieszkanie w Warszawie
Autor: Projekt: Gosia Bardyszewska

Czarna kuchnia z drewnem została zdominowana przez chłodne kolory. Szarości, choć pojawiły się także na podłodze, ścianach, a nawet w przestrzeni między meblami, nie przytłaczają. Projektantka mogła sobie na to pozwolić, ponieważ to pomieszczenie jest dobrze doświetlone przez duże, wychodzące na taras okno.

Loftowy salon w szarościach

Salon w tym mieszkaniu to idealny przykład minimalizmu. Między kanapą a szezlongiem na szarej podłodze stanął metalowy stolik. To właśnie leżąc na szezlongu, można podziwiać wystawę ceramiki właścicielki, która została wyeksponowana na specjalnie stworzonej do tego zabudowie.

97 m2 mieszkanie w Warszawie
Autor: Projekt: Gosia Bardyszewska

Zdominowany przez szarość salon zyskał przytulność dzięki zieleni roślin, które znalazły swoje miejsce w zaprojektowanym zapewne przez inwestorkę doniczkach. 

  • Projekt: Gosia Bardyszewska

Mieszkanie w stylu loftowym. Czarna kuchnia z drewnem. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkanie w stylu soft loft w Gdańsku. Surowość złagodzono turkusowymi akcentami. Rarytas!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Industrialne wnętrze. Mieszkanie urządzone jak loft