Mieszkanie w stylu soft loft w Gdańsku. Surowość złagodzono turkusowymi akcentami. Rarytas!

2023-10-13 14:06

Na gdańskim Wrzeszczu w dawnym browarze znajduje się mieszkanie, którego wystrój jest hołdem dla estetyki loft, ale w nieco łagodniejszym wydaniu. Aby nie było zbyt surowo, postawiono na kolorowy akcent. Obok spokojnej bazy pojawił się szlachetny odcień... turkusu. Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft?

Spis treści

  1. Strefa dzienna w beżach i nutą turkusu
  2. Sypialnia: soft loft jeszcze bardziej soft
  3. Jak urządzić łazienkę w stylu loft?

Dominującą kolorystyką w mieszkania są beże połączone z drewnem. Te razem ciemnym odcieniem turkusu tworzą świętą kolorystyczną trójcę. 

Strefa dzienna w beżach i nutą turkusu

Część dzienna jest tworzona przez kuchnię, salon z jadalnią, ale również strefę tuż przy drzwiach, gdzie pojawiło się tapicerowane siedzisko. Industrialnego charakteru temu pomieszczeniu dodają beton dekoracyjny oraz czarne akcenty. Skutecznie łagodzi je jednak tapeta z motywem roślinnym, na której tle stanęła turkusowa kanapa, oraz znajdujące się w pobliżu krzesła zrobione z drewna oraz rattanu. 

Gdzie zaczyna się kuchnia, a kończy się salon? Wyznaczono granicę, którą jest ściana telewizyjna pokryta betonem dekoracyjnym. Ten nie jest jednak szary, a w odcieniach beżu, więc świetnie koresponduje z pozostałą kolorystyką mieszkania, np. meblami w kuchni.

Mieszkanie w Gdańsku przyprawione szczyptą turkusu
Autor: Projekt: Mood Studio, zdjęcia: Lokum studio

Tam delikatny beż połączono z drewnopodobnymi elementami i czarnymi akcentami w postaci baterii, zlewozmywaka, czajnika, siedzisk, ale też niewielkiego pasa płytek utrzymanego w bieli i czerni. W kuchni można poczuć się jak w prawdziwym lofcie, ze względu na widok, jakie rozpościera się z jego okien: stary browar. 

Sypialnia: soft loft jeszcze bardziej soft

Dla właścicielki mieszkania sypialnia to miejsce odpoczynku. Tam styl soft-loft wszedł na wyższy poziom softu. Beże, biele i drewno tym razem połączono nie z czernią, ale mosiądzem (lampy oraz uchwyty do szafy). 

Mieszkanie w Gdańsku przyprawione szczyptą turkusu
Autor: Projekt: Mood Studio, zdjęcia: Lokum studio

Centralnym punktem tego pomieszczenia jest oczywiście łóżko o tapicerowanych zagłówku, postawione na tle ściany wyłożonej tapetą o strukturze przywodzącej na myśl tkaninę. W sypialni udało się też wydzielić małą, narożną garderobę. 

Jak urządzić łazienkę w stylu loft?

W łazience postawiono na neutralne barwy. Szare, typowe dla stylu loftowego stylu płytki połączono z drewnopodobnymi akcentami w postaci lameli, szafek czy ceramiki. Zaskakującym elementem jest tapeta we flamingi od WonderWall Studio. Położono ją nad umywalką oraz naprzeciwko niej. 

Mieszkanie w Gdańsku przyprawione szczyptą turkusu
Autor: Projekt: Mood Studio, zdjęcia: Lokum studio

Cała aranżacja została uzupełniona metalowymi, czarnymi dodatkami, a wnętrze wypełnia sporo światła: nie tylko dzięki dekoracyjnym lampom, ale też ledom. 

  • ‌Zdjęcia: Lokum studio, Beata Czurakowska Photography
  • Projekt: Mood-studio

Przeczytaj również:Przez 25 lat nie zmienili tu prawie nic. Po metamorfozie wreszcie da się tu mieszkać!

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...
Blat kuchenny. Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię