Mieszkanie w samym sercu Krakowa. Tu jest kobieco, luksusowe i pięknie!

2024-07-03 12:12

Jak urządzić luksusowe mieszkanie na wynajem? Wiedzą architektki z krakowskiego studia Mango Investments. Z myślą o turystach, którzy szukają luksusowych wnętrz, powstał Flav Apartament – 54-metrowe mieszkanie w Krakowie. Dominują łososiowy róż, pastelowy błękit i perłowa szarość. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania na wynajem? W co musi być wyposażona kuchnia?

Spis treści

  1. Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
  2. Dominują stonowane, subtelne kolory
  3. Kuchnia to serce mieszkania. W co musi być wyposażona?
  4. Mieszkanie na wynajem - na co zwrócić uwagę?
  5. 54-metrowe mieszkanie w sercu Krakowa. Jest luksusowe i nowoczesne. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Właścicielom mieszkania w Krakowie, zależało, aby przyciągało ono ciekawych ludzi, którzy docenią jego unikatowość.

– Mieszkania inwestycyjne, zwłaszcza te na krótki najem, rządzą się swoimi prawami – podkreśla architektka Karolina Drogoszcz. – Przede wszystkim liczba funkcji jest znacznie ograniczona. Kiedy zatrzymujemy się na dwie, trzy noce nie potrzebujemy kuchni z wielką wyspą ani dużej ilości zamkniętych szaf do przechowywania. Za to coraz ważniejsza staje się estetyka. Wydajemy pieniądze i oczekujemy w zamian czegoś naprawdę ekstra – wyjaśnia. Chcemy wyjeżdżając czuć się jak w domu i mieszkać ładnie, będąc poza nim.

Lokum przeszło generalny remont - wyburzono większość ścian, poza nośną, biegnącą przez środek. Stare deski na podłodze były zbutwiałe, podobnie jak stolarka okienna. Udało się powiększyć łazienkę kosztem korytarza i połączyć kuchnię z salonem.

Przeczytaj także: Justyna i Irek myśleli o małym odświeżeniu, skończyło się kapitalnym remontem. 91-metrowe mieszkanie przeszło totalną metamorfozę

54-metrowe mieszkanie w Krakowie
Autor: Yassen Hristov/Mango Investments Mieszkanie jest przytulne i luksusowe

Dominują stonowane, subtelne kolory

W mieszkaniu dominują łososiowy róż, pastelowy błękit i perłowa szarość. Dodatki są w kolorze zmatowionego złota, rozświetlają wnętrze i dodają mu biżuteryjnego sznytu. Jak to się mówi – diabeł tkwi w szczegółach – mieszkanie wyposażono w stylowe lampy i meble, które przeplatają się z luksusowymi, szlachetnymi materiałami.

Spotkamy tam aksamitne tkaniny obiciowe z delikatnym połyskiem, stolik z marmurowym blatem, malowane drewno czy płytki imitujące naturalny kamień z użyleniem. Kolorystyka w mieszkaniu jest dosyć uniwersalna, ale jednocześnie wyrazista.

W sypialni mamy dużo różu, oranżu, butelkowej zieleni i chłodnego błękitu. Znajdziemy też złote elementy, które zobaczymy też w łazience. We wnęce umiejscowiono strefę z umywalką. Blat jest wygodny – bez problemu znajdzie się miejsce na kosmetyczkę. Pod blatem są też dwie pojemne szuflady.

Kuchnia to serce mieszkania. W co musi być wyposażona?

Kuchnia została wykonana na zamówienie - tworzą ją dwie bryły i dwa kolory. Jest niewielka, ale wyposażona we wszystko, co jest niezbędne podczas krótkiego pobytu:

  • lodówkę,
  • płytę gazową,
  • zmywarkę
  • oraz ekspres do kawy.

Jak zaznacza Karolina Drogoszcz, winyle są najlepszym rozwiązaniem do mieszkań na wynaje. Są odporne na uszkodzenia, wodoodporne i łatwe w utrzymaniu.

Mieszkanie na wynajem - na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie na wynajem powinno mieć charakter - te nijakie może zniknąć w tłumie ofert. Lokum w Krakowie niektórymi elementami nawiązuje do przeszłości.

Zadbano o wstawki z winylowych płytek, które mają geometryczne wzory podobne do tych z historycznych, XIX-wiecznych kafli. Z kolei w salonie na ścianach pojawiają się sztukaterie. Są niezwykle modne i dodają mieszkaniu klasy. Co ważne, sztukaterię można zamontować samodzielnie.

Meble zdobią delikatne frezowania oraz gzymsiki, które łagodnie przechodzą na sufit, a marmurowe parapety okienne mają wykończone frezowaniem brzegi jak te dawne, z krakowskich kamienic. W jakim stylu zostało urządzone mieszkanie?

– Pracowałyśmy nad nim we trójkę, razem z Katarzyną Abramowicz oraz Katarzyną Kukułką, dlatego przeplatają się tu różne estetyki – podkreśla Drogoszcz.

54-metrowe mieszkanie w sercu Krakowa. Jest luksusowe i nowoczesne. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się

Zobacz także:

Nowoczesna sypialnia w Twoim mieszkaniu. Zobacz TOP inspiracje

Nasi Partnerzy polecają