Mieszkanie dla studenta: 12 pomysłów na małe mieszkanie i aranżację kawalerki

2015-06-17 14:48 Anna Rychlewicz

Mieszkanie dla studenta: funkcjonalna kawalerka, kompaktowe wnętrze i małe mieszkanie wielkie duchem. Przysłowiowe „cztery ściany", które na niewielkim metrażu skupić muszą część wypoczynkową, strefę nocną oraz dodatkową strefę do pracy. Prezentujemy inspiracyjny przegląd małych mieszkań, w których z wielką przyjemnością zadomowiliby się wymagający studenci.

Aranżacja kawalerki wymaga niekonwencjonalnego podejścia do projektu i aktywnego poszukiwania oryginalnych rozwiązań. Bardzo często aranżacja małego mieszkania polega na poszukiwaniu kompromisów, które pozwolą na urządzenie wnętrza małego metrażem, ale wielkiego duchem. Małe mieszkanie odpowiednio zaaranżowane może być pełnowartościowym wnętrzem, które urzeknie nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością i przestrzenią. W przypadku aranżacji małego mieszkania dla studenta jedno jest pewne – wnętrze musi obejmować strefę do nauki i wypoczynku. Kawalerka powinna uwzględniać wygodne miejsce do spania, ale także przestronną część do wypoczynku i relaksu. Im więcej przestrzeni uda nam się wygospodarować, tym więcej gości student... ugości. Zebraliśmy dla Was 12 świetnych aranżacji kawalerek i małych mieszkań!

Małe mieszkanie ponad podziałami: nowoczesność z akcentem z lat 60.

Aranżacja kawalerki, czyli estetyczny i funkcjonalny projekt małego mieszkania. Zobaczcie nietuzinkowe wnętrze kawalerki spajające przedwojenne detale aranżacji z nowoczesnymi akcentami. Wyposażenie kawalerki jest połączeniem klasyków designu z kontrastującymi stylistycznie elementami. Bezkonkurencyjny projekt małego mieszkania urzeknie nie tylko miłośnika delikatnego stylu retro, ale przede wszystkim fana nowoczesności.

SPRAWDŹ: Aranżacja kawalerki: klasyka designu z nowoczesnym akcentem

Antresola, czyli sposób na małe wnętrze

Kawalerka o łącznej powierzchni 29 mmkw urzeka pomysłowością i funkcjonalnością. Założeniem projektowym było zaaranżowanie pełnowartościowego małego mieszkania z wygospodarowaniem niezależnej części sypialnej. Największą zaletą małego wnętrza jest jego wysokość, która umożliwiła zaaranżowanie pół-antresoli pełniącej rolę sypialni. Za aranżację kawalerki z XIX-wiecznej kamienicy odpowiadają projektanci z pracowni 3XA.

SPRAWDŹ: Pomysł na małe mieszkanie, czyli funkcjonalna aranżacja kawalerki z antresolą

Małe mieszkania o powierzchni 17 mkw

Im większe mieszkanie, tym większe możliwości aranżacyjne – to jest pewne. Problemem jest zazwyczaj urządzenie małych wnętrz, gdzie na niedużej powierzchni trzeba stworzyć komfortową i niezwykle funkcjonalną przestrzeń do życia. Założeniem projektowym Magdaleny Daszkiewicz było osiągnięcie maksimum funkcjonalności na minimalnej powierzchni. Projektantka miała do dyspozycji zaledwie 17 mkw. W jaki sposób osiągnąć maksimum luksusu na minimalnej powierzchni wynoszącej zaledwie 17 mkw?

SPRAWDŹ: Małe wnętrza: jak zaaranżować funkcjonalną przestrzeń na 17 mkw?

Małe mieszkanie urządzone meblami IKEA

Małe mieszkanie o łącznej powierzchni 19 mkw zostało urządzone w 90-procentach meblami IKEA. Urządzenie kawalerki było prawdziwym wyzwaniem: mały budżet i małe wnętrza. Zobaczcie jak pracownia PL.architekci poradziła sobie z tym zadaniem i stworzyła świetne wnętrze małego mieszkania. Głównym pomysłem na urządzenie tego mieszkania było zamknięcie wszystkich elementów, mogących zagracić małą przestrzeń, w szafie.

 SPRAWDŹ: Małe mieszkanie (19 m2) urządzone tylko meblami IKEA

Antresola w roli głównej, czyli pomysł na małe wnętrze

Małe mieszkanie z antresolą, które zagwarantuje wszystkie niezbędne elementy przestrzeni życiowej. Wygodna strefa sypialniana, niewielki kącik do pracy, estetyczna część wypoczynkowa, a do tego ergonomiczny aneks kuchenny. Wszystko zaaranżowane na zaledwie 30 mkw.

SPRAWDŹ: Małe mieszkanie z antresolą, czyli małe jest piękne

Aranżacja kawalerki dla dwóch osób

Pierwotna wersja prezentowanej kawalerki o powierzchni 31 mkw obejmowała jeden pokój, który na co dzień dzieliła matka z dorastającym synem. Joannie Zawickiej, autorce projektu funkcjonalnej kawalerki, udało się wygospodarować dodatkową przestrzeń, która teraz pełni rolę minipokoju dla syna właścicielki. Dodatkowo na niewielkim metrażu kawalerki zaprojektowano oddzieloną kuchnię, łazienkę oraz niewielki przedpokój. Małe mieszkanie, które na co dzień zajmują dwie dorosłe osoby, może okazać się idealną przystanią dla studentów.

SPRAWDŹ: Funkcjonalna kawalerka, czyli jak zaaranżować małe mieszkanie

Loft aranżacja małego mieszkania z cegłą na ścianie

Loft aranżacja z cegłą na ścianie w roli głównej. Małe mieszkanie na poddaszu w jasnej kolorystyce, przełamane surową czerwienią cegły i dopełnione gdzieniegdzie akcentem szarości. Ogromne ilości luster, w których wnętrze przegląda się niczym prawdziwa perełka architektury. Taka właśnie jest loft aranżacja, za którą odpowiada studio Decolatorium. Taki właśnie jest przepis na sukces w aranżacji małych wnętrz! Prezentujemy aranżację wnętrza, która urzeka funkcjonalnością, stylem i wygodą... a to wszystko zmieszczone na niecałych 40 mkw. !

SPRAWDŹ: Loft aranżacja z cegłą w roli głównej, czyli jak w małym wnętrzu ujarzmić surowość

Kawalerka z antresolą: przepis na idealną aranżację małego mieszkania

Kawalerka z antresolą, czyli jak urządzić małe mieszkanie. Projektanci ze studia Hokum Architekci zaprojektowali funkcjonalną kawalerkę z antresolą. Stosunkowo niewielkim budżetem architektom udało się stworzyć niewielką, a zarazem komfortową przestrzeń do życia. Aranżacja kawalerki w pełni wykorzystuje niewielki metraż i nieprzeciętną wysokość mieszkania w starej kamienicy. Na zaledwie 28 mkw architekci zaprojektowali komfortowe małe wnętrze wraz z antresolą, która idealnie sprawdza się w roli strefy prywatnej.

SPRAWDŹ: Kawalerka z antresolą: małe mieszkanie urządzone niewielkim budżetem

Aranżacja kawalerki: jasne kolory i proste formy

Aranżacja kawalerki, w której dominują jasne kolory i proste formy. Nowoczesne małe mieszkanie urzeka minimalizmem i funkcjonalnością. Jedna przestrzeń kawalerki łączy w sobie zarówno salon z aneksem kuchennym, strefę sypialnianą oraz kącik do pracy. Wszystko to zaprojektowane na zaledwie 39 mkw.

SPRAWDŹ: Aranżacja kawalerki: jasne kolory i proste formy, czyli o sukcesie w aranżacji małego mieszkania

Małe mieszkanie: odważne kolory, ciekawe kontrasty, oryginalne dodatki

Kolejna aranżacja kawalerki to odważne wnętrze, którego zadaniem jest odzwierciedlenie charakteru energetycznej, młodej lokatorki. Projektanci tego wnętrza postawili na zabawę z kolorem. Tłem dla odważnego różu i szlachetnego koloru złotego jest czarno-biała kolorystyka wnętrza. Aranżacja kawalerki o całkowitej powierzchni 38 mkw zaskakuje odważnymi kolorami, ciekawymi kontrastami i oryginalnymi dodatkami.

SPRAWDŹ: Odważna aranżacja kawalerki: czerń i biel tłem dla szalonego różu we wnętrzu

Kompaktowa aranżacja małego mieszkania

Aranżacja wnętrza małego mieszkania według projektu studia Mila Bozza cechuje się pomysłowością i oryginalnością. Na niewielkiej przestrzeni zaprojektowano funkcjonalny apartament z zachowaniem podziału na poszczególne strefy. Aranżacja małego mieszkania o łącznej powierzchni 45 mkw zaskakuje nie tylko funkcjonalnością, ale także stylem i prostotą w najlepszym wydaniu.

SPRWADŹ: Stylowa i funkcjonalna aranżacja małego wnętrza

Aranżacja kawalerki: minimalizm z cegłą na ścianie w roli głównej

Założeniem aranżacyjnym kolejnego projektu było urządzenie kawalerki, która stylistyką nawiązywałaby do charakteru krakowskich kafejek. Warunkiem było uwzględnienie w aranżacji kawalerki chropowatej cegły na ścianie oraz ulubionego koloru właścicielki – fioletowego. Projektantka uczyniła z koloru fioletowego bohatera wnętrza, który jednak nie dominuje przestrzeni. Dopełnieniem wyrazistego fioletu we wnętrzu kawalerki jest modna szarość, biel, a także odcień bordo. Dopełnieniem optymistycznej aranżacji kawalerki jest srebrna podłoga.

SPRWADŹ: Kawalerka w klimacie krakowskiego Podgórza: optymistyczne wnętrze z cegłą na ścianie

 

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021