Metamorfoza mieszkania na poddaszu. Zobacz kojące wnętrza w stylu japandi

2023-07-17 10:14

Przed remontem mieszkanie nie zachęcało do przeprowadzki. Na szczęście dzięki wsparciu architektek ze Studia Projektive, poddasze ulokowane w samym centrum Kołobrzegu przeszło spektakularną metamorfozę. Zobacz, jak prezentują się kojące wnętrza w stylu japandi.

Metamorfoza mieszkania w Kołobrzegu

Mieszkanie na poddaszu, do którego dziś zaglądamy mieści się w zabytkowej kamienicy na Starym Mieście w Kołobrzegu. Z okien rozciąga się widok na historyczne centrum miasta, zabytkowe budowle i przepiękną kołobrzeską katedrę.

Zanim wnętrza przeszły spektakularną metamorfozę, wcale nie zachęcały do zamieszkania głównie ze względu na kiepsko zagospodarowaną przestrzeń i niefunkcjonalne pomieszczenia połączone długim korytarzem.

Architektki ze Studia Projektive stanęły przed niełatwym zadaniem stworzenia na poddaszu funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni sprzyjającej wypoczynkowi. Ostatecznie efekt udało się osiągnąć, a na styl dominujący wybrano japandi – łączący w sobie skandynawski minimalizm i japońską harmonię.

Jasną, rozświetloną przestrzeń urządzono najpotrzebniejszymi meblami, bez nadmiaru dekoracyjnych detali i krzykliwych kolorów. Wybrana paleta barw to szeroki wachlarz odcieni bieli, beżu i szarości, które ociepla naturalne, jasne drewno.

Klimatyczne poddasze w stylu japandi
Autor: mat. pras. Studio Projektive

Wnętrza zachwycają od wejścia spokojnym i wyrafinowanym charakterem. Proste formy i szlachetne materiały, takie jak drewno oraz kamień, nadają mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Kolor został tu użyty nieśmiało i powściągliwe, a zastosowane materiały odznaczają się wysoką jakością. We wszystkich pomieszczeniach panuje nastrój odprężenia i wypoczynku. 

Część dzienna – salon z kuchnią

W mieszkaniu salon łączy się bezpośrednio z kuchnią i jadalnią. W strefie wypoczynkowej stanęła szara sofa modułowa, a towarzystwa dotrzymuje jej stolik kawowy w neutralnych kolorach. Jedynym „mocniejszym” akcentem barwnym jest oryginalny tkany dywan z przytłumionym żółto-różowym wzorem.

Obecne w części dziennej obłe lampy skutecznie zmiękczają strzelistość pomieszczenia pod stromym dachem, a drewniana, naturalna podłoga dodaje przytulności.

Cały salon otoczony jest niską zabudową w kolorze białym, która oprócz miejsca do przechowywania służy jako półka na dekoracje, obrazy i kwiaty.

Klimatyczne poddasze w stylu japandi
Autor: mat. pras. Studio Projektive

W kuchni dominuje biała bezuchwytowa zabudowa, która niemal wtapia się w strzelistą ścianę.

Strefę dzienną z prywatną łączy korytarz, w którym znajduje się miejsce do poczytania przy oknie, a także intrygująca galeria obrazów z dziełami Katarzyny Gauer.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkanie w stylu japandi w Gdańsku. Przytulna i harmonijna przestrzeń z widokiem na Stare Miasto

Część prywatna – sypialnia z łazienką

Druga część mieszkania to łazienka i sypialnia zaprojektowane komfortowo w duchu skandynawskiego hygge. Łazienka została wykończona płytkami w szarych i białych kolorach. Drewniane zabudowy meblowe łagodnie ocieplają to przyjemne dla oka wnętrze.

Klimatyczne poddasze w stylu japandi
Autor: mat. pras. Studio Projektive

Wystrój sypialni pozwala wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzną harmonię. Graficzne fronty szaf stanowią piękne tło do zagłówka, za którym także mieszczą się półki. Po drugiej stronie łóżka znalazło się miejsce na bibliotekę i miejsce do pracy.

Zobacz mieszkanie na poddaszu po metamorfozie:

55-metrowe mieszkanie w kolorach lasu. Zobacz kojące wnętrza pełne stylu:

35-metrowe mieszkanie w stylu loft. Funkcjonalna przestrzeń w stylowej odsłonie: