Małe mieszkanie z antresolą, czyli małe jest piękne

2015-04-12 13:04

Małe mieszkanie z antresolą, które zagwarantuje wszystkie niezbędne elementy przestrzeni życiowej. Wygodna strefa sypialniana, niewielki kącik do pracy, estetyczna część wypoczynkowa, a do tego ergonomiczny aneks kuchenny. Wszystko zaaranżowane na zaledwie 30 mkw. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Prezentujemy projekt małego mieszkania z antresolą, za który odpowiada Magdalena Rosa-Piechota z INP Inwestycje.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie: maksimum funkcjonalności na minimalnym metrażu
  2. Antresola w roli głównej, czyli pomysł na małe wnętrze

Założeniem projektowym była aranżacja małego mieszkania o łącznej powierzchni 30 mkw. Niewielkie wnętrze - docelowo - miało pomieścić wygodną strefę do spania, dodatkowy kącik do pracy, strefę kąpielową oraz estetyczny salon z kuchnią. Założenie projektowe znalazło swe odzwierciedlenie w realizacji, dzięki powiększeniu małego mieszkania o antresolę o dodatkowej powierzchni 15 mkw.

Małe mieszkanie: maksimum funkcjonalności na minimalnym metrażu

Aranżacja małego mieszkania, które zagwarantuje wszystkie niezbędne sprzęty i elementy, bardzo często wymaga pójścia na kompromisy. Jak urządzić małe wnętrze, które pomieści zarówno sypialnię, kącik do pracy, część kąpielową oraz salon z kuchnią? Jak zaaranżować przestrzeń, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim urzekała estetyką i stylem? Idealne rozwiązanie znaleźli projektanci INP Inwestycje, którzy podjęli się zadania aranżacji małego mieszkania. Wnętrze utrzymane zostało w stonowanej kolorystyce, która ożywiona została mocnymi, designerskimi elementami. Mieszkanie z dominacją czystej bieli, która dopełniona została szarymi i czarnymi dodatkami, a całość ocieplona przepięknym naturalnym drewnem - to przestrzeń, o której bez wahania można powiedzieć „małe jest piękne".

Antresola w roli głównej, czyli pomysł na małe wnętrze

Małe mieszkanie wymaga pomysłowych i przemyślanych rozwiązań. Elementy wyposażenia powinny być optymalnie dostosowane do dysponowanej powierzchni. Projekt małego wnętrza obejmował wykonanie antresoli o stalowej konstrukcji, drewnianych schodów na zamówienie oraz wszystkich mebli zrobionych na wymiar. Antresola została pomyślana jako strefa prywatna, w skład której wchodzi część sypialniana oraz niewielki wydzielony kącik do pracy. Przestrzeń pod skosami została optymalnie wykorzystana, dzięki zabudowanej szafie. Dół mieszkania został pomyślany jako część dzienna, na którą składa się salon z aneksem kuchennym. Przestrzeń urzeka pomysłowym zagospodarowaniem oraz estetycznym wykończeniem. Na tle białych ścian wyróżniają się elementy wyposażenia, takiej jak stylowy fotel czy designerska lodówka w kolorze czerwonym. Aranżacja aneksu kuchennego zdumiewa minimalizmem w eleganckiej formie. Wnętrze zostało utrzymane w kolorze białym, którego idealne przełamanie stanowi czarny lacobel pomiędzy zabudową kuchenną. We wnętrzu dziennym wygospodarowano także miejsce na niewielki kącik jadalniany. Pod schodami prowadzącymi na antresolę, zaaranżowano wygodną garderobę, które gwarantuje optymalną ilość miejsca do przechowywania.

Kontakt z pracownią:

INP InwestycjeMagdalena Rosa-Piechotainp-inwestycje.com