Małe mieszkanie na przekór standardom, czyli aranżacja w zdecydowanym stylu

2015-01-19 10:51 Anna Rychlewicz

Małe mieszkanie, które zaskakuje przestronnością i funkcjonalnością. Projekt wnętrz, będący dowodem na to, że kolor nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla dużych przestrzeni. Salon z aneksem kuchennym, który jest ikoną nowoczesności i wyjątkowej estetyki. Pomysłowe rozwiązania, pozwalające na wygospodarowanie prywatnej strefy nocnej. Wszystko to składa się na projekt małego mieszkania, który zdumiewa kulminacją koloru na małym metrażu.

Z pozoru, małe mieszkanie to jasne wnętrze, któremu aranżacyjne triki mają dodawać przestronności. Minimalistyczne formy, jasne kolory i umiarkowanie w dodatkach to wytyczne aranżacji małych wnętrz. Prezentowany projekt małego mieszkania do wynajęcia podważa wszystkie te zasady i zaskakuje kolorystycznymi rozwiązaniami, które skumulowano na zaledwie 40 mkw.

Salon z aneksem kuchennym: dominacja koloru

Centralną częścią małego mieszkania jest strefa dzienna, którą zaprojektowano jako nowoczesny salon z aneksem kuchennym. Bazowym kolorem wnętrza wydaje się być czysta biel, która pojawia się zarówno na ścianach, jak i podłodze mieszkania. Odważnym krokiem okazało się wprowadzenie do małej przestrzeni mocnych i zdecydowanych akcentów kolorystycznych, które stanowią modne przełamanie aranżacji. W kwestii wyposażenia części salonowej, postawiono na minimalizm. Strefa wypoczynkowa wyznaczona została za pomocą sofy w kolorze ciemnej szarości. Przestrzeń salonu zdobi niska szafkę RTV w kolorze głębokiej czerni. Ten sam kolor znalazł także swoje odzwierciedlenie w elementach zabudowy aneksu kuchennego. Tam, zdecydowano się na połączenie czystej bieli z wyrazistą czernią, a całość okraszona została efektownym lacobelem w kolorze czerwonym. Szafkom zdecydowano się nadać prostą, minimalistyczną formę, która w żaden sposób nie dominowałaby aranżacji części dziennej w małym mieszkaniu. Granicę strefy kuchennej i części salonowej wyznacza mini barek, który może pełnić nie tylko funkcję miejsca do spożywania posiłków, ale także dodatkowego stanowiska pracy.

Małe mieszkanie: pomysłowe rozwiązania przede wszystkim

Część nocna została ukryta za przesuwnymi drzwiami z efektowną fototapetą. Pomysłowe rozwiązanie pozwala odizolować sypialnię od dziennej części małego mieszkania i wprowadza atmosferę intymności. Dodatkowo, z perspektywy salonu, przesuwne drzwi z fototapetą stanowią jeden z dekoracyjnych aspektów aranżacji. Bohaterem projektu sypialni jest wygodne łóżko, które dopełniono jedynie niewielkimi szafkami nocnymi w kontrastującym kolorze białym. Na uwagę zasługuje także dekoracja ściany za łóżkiem, która nadaje wnętrzu szyku i stylu. W niewielkim pomieszczeniu udało się wygospodarować miejsce na mini garderobę, której funkcję przejęła szafa wnękowa z lustrzanymi frontami. Takie rozwiązanie optycznie powiększa małe wnętrze pokoju nocnego. Projekt łazienki został utrzymany w podobnym klimacie, do aranżacji salonu z aneksem kuchennym. W niewielkim wnętrzu króluje czerń z akcentem czerwieni, a tłem dla mocnego duetu jest czysta biel.