Małe mieszkanie: monochromatyczny minimalizm z klasykami designu!

2015-11-06 12:50

Aranżacja wnętrz małego mieszkania powstała w rekordowym tempie. Białe ściany, grafitowe elementy, klasyki designu i dodatki z sieciówek – wszystko to składa się na udaną, minimalistyczną aranżację wnętrz z elementami stylu industrialnego. Monochromatyczny salon z kuchnią jest przestrzenią spójną stylistycznie i funkcjonalną. 

Spis treści

  1. Aranżacja salonu: białe ściany, szara sofa i klasyki współczesnego designu 
  2. Aranżacja kuchni: biała kuchnia z jadalnią w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie rządzi się swoimi prawami. Aranżacja wnętrz powinna być tak  przemyślana, by dostępna przestrzeń była perfekcyjnie wykorzystana, funkcjonalna i oczywiście atrakcyjna. Tak właśnie zaprojektowała małe mieszkanie architekt wnętrz Bożena Maciejewska-Sołtys z pracowni The Vibe. Aranżacja wnętrz powstała przy wykorzystaniu przede wszystkim mebli wykonanych na zamówienie według autorskiego projektu. To co kupione, jest udanym miksem rzeczy z sieciówek i klasyków designu pochodzących z połowy XX wieku.  Ograniczona kolorystyka: tylko dwa kolory: biały i grafitowy (z dodatkiem czarnego) oraz dębowe drewno wprowadzają ład i harmonię. Kropką nad „i” w aranżacji małego mieszkania są wielkoformatowe lustra w części dziennej i łazience. Architekt wnętrz zadbała także o dużo miejsca do przechowywania – wszystko ma tu swoje miejsce. Architekt i inwestor byli wyjatkowo zgodni co do materiałów wykończeniowych i koncepcji, większość rysunków wykonawczych dla fachowców powstała w ciągu tygodnia i dalej na bieżąco. Dzięki temu cała realizacja trwała niecały miesiąc!

Aranżacja salonu: białe ściany, szara sofa i klasyki współczesnego designu 

Właścicielom małego mieszkania zależało  na funkcjonalności salonu. Lubią spędzać czas słuchając muzyki i oglądając telewizję. Długo szukali więc sofy na tyle głębokiej, żeby swobodnie podciągnąć nogi albo zwinąć się w kłębek. Okazało się, że szukają igły w stogu siana. Poprosili więc architekt wnętrz o zaprojektowanie sofy marzeń. I tak powstała wymarzona szara sofa z siedziskiem głębokim jak chcieli. Na co dzień sofę wypełnia mnóstwo puchowych poduszek. Szafka pod telewizorem także została zaprojektowana. Spełnia teraz nie tylko wymagania kolorystyczne – jest utrzymana w grafitowo – białej kolorystyce, ale mieści cały potrzebny sprzęt muzyczny i płyty. Z szafki wymknęły się jedynie głośniki… Stolik kawowy ze szklanym blatem – klasyk współczesnego designu, proj. Isamu Noguchi, wtapia się optycznie w aranżację salonu  w małym mieszkaniu – subtelnie kierując wzrok ku wielkiemu oknu.

Więcej: zdjęcia wnętrz mieszkań GALERIE >>>

Marzeniem właścicielki mieszkania jest wielkoformatowy kolorowy obraz nad sofą. W tak niewielkiej przestrzeni udało się także wydzielić miejsce na wygodny, rozkładany stół, wykonany według projektu architekt wnętrz. Solidny dębowy blat opiera się na asymetrycznej podstawie. Czarna przeskalowana lampa, krzesła – również klasyki designu, zaprojektowane przez Charlsa i Ray Eamsów  oraz żebrowany grzejnik wprowadzają do wnętrza elementy stylu industrialnego.

Więcej: zwykła biel kolorem roku 2016 >>>

Aranżacja kuchni: biała kuchnia z jadalnią w małym mieszkaniu

Biała kuchnia w stylu minimalistycznym idealnie wpisuje się aranżację małego mieszkania. Białe, gładkie fronty szafek kuchennych, bez widocznych uchwytów, stapiają się z białymi ścianami w salonie. Jedynie blaty z czarnego szczotkowanego granitu odcinają kuchnię od salonu. Kuchnia mimo, że wydaje się niewielka jest w pełni wyposażona w urządzenia AGD – większości oczywiście nie widać. Jest tu także mnóstwo miejsca do przechowywania. Jedyną dekoracją przełamującą monochromatyczną aranżację kolorystyczną części dziennej małego mieszkania jest czerwone przesłanie na ścianie przy kuchni –codziennie motywujące do działania. Wieczorem pojawia się jeszcze inny detal dekoracyjny – święcąca listwa LED, biegnąca w podłodze i ścianie. Kolorem i natężeniem światła można sterować w zależności od okazji i sytuacji.

Więcej: wybieramy dywan do minimalistycznego salonu

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE