Małe mieszkanie: aranżacja małego wnętrza w stylu eklektycznym

2015-08-21 12:26

Małe mieszkanie, które łączy w sobie różne materiały i odmienne stylistyki. Salon z aneksem kuchennym, mała łazienka oraz minimalistyczna sypialnia. Otwarte wnętrza, które optycznie powiększając przestrzeń, zapewniają maksimum komfortu i prywatności. Odrobina nowoczesności, garść tradycji i szczypta antyku – takie właśnie jest małe mieszkanie, za aranżację którego odpowiada Fabryka Wnętrz Marty Czerkies.

Założeniem projektowym była aranżacja małego mieszkania, która spajałaby ze sobą odmiennie stylistyki. Eklektyczny charakter wnętrza do wynajęcia był gwarantem dopasowania aranżacji do upodobań potencjalnego lokatora. W mieszkaniu o łącznej powierzchni 37 mkw zaaranżowano salon z aneksem kuchennym, małą sypialnię oraz łazienkę. Za projekt wnętrza odpowiada Fabryka Wnętrz Marty Czerkies.

Aneks kuchenny: minimalistyczny wstęp do aranżacji

Prezentowane małe mieszkanie to wnętrze, w którym przeplatają się różne materiały, będące odzwierciedleniem różnych stylów. Założeniem projektowym mieszkania do wynajęcia była aranżacja, która przykuwałaby uwagę potencjalnych lokatorów oraz gładko wpisywała się w różnorodne upodobania stylistyczne. Kulminacyjnym punktem małego wnętrza jest salon, który został połączony z aneksem kuchennym. Ten został pomyślany jako całkowicie otwarte wnętrze, którego granica przenika się z granicą strefy wejściowej do mieszkania. Celem delikatnego oddzielenia strefy kuchennej od wejścia, zdecydowano się na funkcjonalny blat roboczy na drewnianych koziołkach, który dzięki regulacji wysokości może pełnić funkcję blatu jadalnianego lub dodatkowego miejsca do przygotowania posiłków. W kwestii zabudowy kuchennej zdecydowano się na szafki IKEA w białym macie, które nie dominują otwartego wnętrza. Charakteru aranżacji aneksu kuchennego dodaje natomiast wykończenie ściany tradycyjnymi matowymi płytkami ułożonymi w cegiełkę. Całość, w zestawieniu z fragmentem ściany pomalowanej farbą kredową, kreuje nieco industrialny klimat. Domknięciem projektu kuchni są podłogowe kafle z kolekcji Loft.

Projekt salonu otwarty na sypialnię: intymność za kotarą

Sercem projektu wnętrza jest bez wątpienia salon. Uwagę zwraca dekoracja ściany, na tle której wyróżnia się oryginalna sofa zdobyta na targu staroci. Podobnymi konotacjami odznacza się stary fotel na obrotowej nodze, który w odświeżonej wersji zyskał jedynie nowe obicie. Z perspektywy salonu widać także częściowo otwartą sypialnię. W rzeczywistości została ona jednak sprytnie ukryta za kotarami, które nie tylko nadają jej przytulności, ale także skutecznie tłumią hałas. W kwestii wyposażenia sypialnego wnętrza, bezapelacyjnym królem jest sypialniane łóżko IKEA. Rolę szafek nocnych przejęły dwie malutkie półeczki, nad którymi zaplanowano lampki nocne.

Mała łazienka: lustrzany trik w małym wnętrzu

Mała łazienka została optycznie powiększona dzięki wykorzystaniu dużych luster, które pokrywają praktycznie całą frontową ścianę. W kwestii wyposażenia małego wnętrza postawiono na absolutny minimalizm, który ogranicza się jedynie do klasycznej szafki pod umywalkę. Elementem, który przyciąga wzrok w aranżacji małej łazienki jest bez wątpienia sufit, który pomalowano na satynową czerń. Dzięki temu aranżacja wystrój wnętrza zyskuje głębi i indywidualnego charakteru. W czarnym suficie zostały ukryte oprawy LED firmy Nowodvorski, które równomiernie oświetlają niewielką przestrzeń i kreują jej ostateczny wyraz.

Kontakt z pracownią:

Fabryka Wnętrz Marty Czerkies
Walecznych 3
03-916 Warszawa
www.martaczerkies.pl

 

Zobacz inne realizacje projektu Fabryka Wnętrz Marty Czerkies

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021