Luksusowa aranżacja małego domku w lesie. Nagroda VASCO!

2017-07-24 16:45

Luksus, wygoda i kontakt z otaczającą naturą. To wszystko ma zapewniać projekt wnętrz domku gościnnego umieszczonego w lesie. Pomysł na atrakcyjne wyposażenie domku zapewnił architektowi jedną z nagród w 11 edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii Projekt koncepcyjny!

Projekt wnętrz jednego z domków-satelitów należących do zespołu hotelowego zlokalizowanego w lesie powstał w pracowni architekta Bartłomieja Drabika. Domek o niewielkiej powierzchni  (zaledwie 44 m2) i wysokości – bardzo ważna była minimalizacja ingerencji zabudowy w otoczenie, ma zapewniać gościom odpoczynek jak najbliżej natury. Domek powinien być też w pełni wyposażony oraz gwarantować najwyższy możliwy standard wyposażenia.

Luksusowa aranżacja salonu z kuchnią

Wyposażenie domku ma zapewniać gościom wypoczynek na łonie natury, jednocześnie zapewniając wysoki standard wykończenia. Na niewielkiej powierzchni domku, architektowi Bartłomiejowi Drabikowi, udało się zaprojektować hol z pojemną szafą, łazienkę z wanną, pełnowymiarową kuchnię, pokój dzienny z kominkiem oraz usytuowana na antresoli sypialnię z królewskim łóżkiem (1,6 m x 2,0 m). Wyposażenie domku ma gwarantować samowystarczalność stąd pełnowymiarowa kuchnia, z wysoką zabudową i miejscem do wygodnego spożywania przygotowanych posiłków. Są tu wszystkie potrzebne urządzenia AGD i mnóstwo miejsca do przechowywania zapasów. Aranżacja saloniku została pomyślana tak by z każdego miejsca podziwiać otaczającą przyrodę. Miękkie sofę i otomanę ustawiono tak  by nic nie zakłócało  widoku. Po otwarciu wysokich, przesuwnych okien salonik łączy się z tarasem tworząc naprawdę luksusowa przestrzeń. Nawet kominek architekt wybrał podwieszany, by nie tylko nie zasłaniał widoku, ale w chłodniejsze dni można było jednocześnie podziwiać widoki i trzaskający ogień. Oprócz kominka ciepło zapewnia konwektor kanałowy umieszczony tuż przy oknach.

Czytaj też: Kominek do salonu

Luksusowy domek w lesie
Autor: VASCO

Łazienka z wanną wolnostojącą

Również w łazience nie mogło zabraknąć luksusowych elementów wyposażenia: wolnostojącej wanny i oryginalnej umywalki na postumencie. Ściany dekoruje szara, łupkowa mozaika. Architekt wybrał do łazienki gładki płytowy grzejnik w kolorze kamienia, na którym można suszyć i ogrzewać ręczniki.

Czytaj też: Projekt łazienki z wanna wolnostojącą

Luksusowy domek w lesie
Autor: VASCO

Sypialnia z widokiem na antresoli

Na antresoli, nad kuchnią i łazienką zlokalizowano antresolę z wygodnym, dużym łóżkiem. Tutaj też goście mogą podziwiać otaczającą przyrodę przez dwa ogromne okna zastępujące fragmenty ścian. Ściana za łóżkiem i sufit pokryte są drewnianą boazerią – wszystko nawiązuje do otaczającej przyrody.