Jak dopasować KOMINEK do aranżacji wnętrza? 10 zdjęć KOMINEK w DOMU

2013-08-26 15:01

Kominek jest jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów salonu. Poza funkcją ozdobną, może też docieplać wnętrze w chłodne wieczory. Wzorów kominków jest mnóstwo, powinniśmy jednak wybrać taki, który stylem będzie pasował do aranżacji wnętrza. Kominek ZDJĘCIA.

Kominek tradycyjny, czy nowoczesny nie będzie wyglądał ładnie, jeśli nie dopasujemy jego sylu do aranżacji wnętrza. Postarajmy się też, aby kominek był ciekawym dodatkiem, który jednak nie zdominuje przestrzeni w salonie albo pokoju dziennym.

Aranżacja wnętrz:kominki nowoczesne

Nowoczesne wkłady kominkowe mają często panoramiczny kształt. W aranżacji wnętrz dobrze wyglądają w prostej obudowie, bez dekoracyjnych detali, np. z gładkich płyt kamienia lub w otynkowanej i pomalowanej oprawie.

Aranżacja wnętrz: kominek tradycyjny i rustykalny

Kominek tradycyjny powinien mieć obudowę z cegły lub kamienia (płytek piaskowca, łupków, otoczaków), z charakterystyczną pozioma belką w górnej części.

Aranżacja wnętrz z kominkiem klasycznym

Taki kominek jest zdobiony portalem z gzymsem i żłobkowanymi pilastrami ze szlachetnych rodzajów kamienia – jak marmur czy granit.

Kominki - Nasza porada:

Niezależnie od stylu kominka, w jego wyborze powinniśmy kierować się wielkością – każdy kominek powinien mieć skalę dostosowaną do wnętrza, aby go nie zdominował, jeśli będzie zbyt duży.
 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021