Jak dopasować KOMINEK do aranżacji wnętrza? 10 zdjęć KOMINEK w DOMU

2013-08-26 15:01

Kominek jest jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów salonu. Poza funkcją ozdobną, może też docieplać wnętrze w chłodne wieczory. Wzorów kominków jest mnóstwo, powinniśmy jednak wybrać taki, który stylem będzie pasował do aranżacji wnętrza. Kominek ZDJĘCIA.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz:kominki nowoczesne
  2. Aranżacja wnętrz: kominek tradycyjny i rustykalny
  3. Aranżacja wnętrz z kominkiem klasycznym
  4. Kominki - Nasza porada:

Kominek tradycyjny, czy nowoczesny nie będzie wyglądał ładnie, jeśli nie dopasujemy jego sylu do aranżacji wnętrza. Postarajmy się też, aby kominek był ciekawym dodatkiem, który jednak nie zdominuje przestrzeni w salonie albo pokoju dziennym.

Aranżacja wnętrz:kominki nowoczesne

Nowoczesne wkłady kominkowe mają często panoramiczny kształt. W aranżacji wnętrz dobrze wyglądają w prostej obudowie, bez dekoracyjnych detali, np. z gładkich płyt kamienia lub w otynkowanej i pomalowanej oprawie.

Aranżacja wnętrz: kominek tradycyjny i rustykalny

Kominek tradycyjny powinien mieć obudowę z cegły lub kamienia (płytek piaskowca, łupków, otoczaków), z charakterystyczną pozioma belką w górnej części.

Aranżacja wnętrz z kominkiem klasycznym

Taki kominek jest zdobiony portalem z gzymsem i żłobkowanymi pilastrami ze szlachetnych rodzajów kamienia – jak marmur czy granit.

Kominki - Nasza porada:

Niezależnie od stylu kominka, w jego wyborze powinniśmy kierować się wielkością – każdy kominek powinien mieć skalę dostosowaną do wnętrza, aby go nie zdominował, jeśli będzie zbyt duży.