Loft aranżacja z cegłą w roli głównej, czyli jak w małym wnętrzu ujarzmić surowość

2014-12-18 23:16

Loft aranżacja z cegłą na ścianie w roli głównej. Małe mieszkanie na poddaszu w jasnej kolorystyce, przełamane surową czerwienią cegły i dopełnione gdzieniegdzie akcentem szarości. Ogromne ilości luster, w których wnętrze przegląda się niczym prawdziwa perełka architektury. Taka właśnie jest loft aranżacja, za którą odpowiada studio Decolatorium. Taki właśnie jest przepis na sukces w aranżacji małych wnętrz!

Spis treści

  1. Loft aranżacja: surowa cegła w klimacie
  2. Mieszkanie na poddaszu: stonowana kolorystyka „z pazurem"

Loft aranżacja, w której na plan pierwszy wysuwa się surowa cegła na ścianie, przywodzi na myśl chłodne przestrzenie pozbawione przytulności. Nie zawsze jednak tak musi być! Jako przykład na poparcie tej nieco odważnej tezy, prezentujemy loft aranżację, która urzeka funkcjonalnością, stylem i wygodą... a to wszystko zmieszczone na niecałych 40 mkw. Oto pomysły na mieszkanie na poddaszu.

Loft aranżacja: surowa cegła w klimacie

Założeniem projektowym była loft aranżacja, która zgrabnie łączyłaby w sobie zarówno najwyższą funkcjonalność, wyjątkowy styl i absolutną wygodę. Wszystko to miała pomieścić przestrzeń o całkowitym metrażu wynoszącym niecałe 40 mkw. Iwona Kurkowska z Decolatorium zdecydowała się na zastosowanie trików, które pozwolą na optyczne powiększenie małego wnętrza na poddaszu. Ogromne ilości luster, które dopełniają loft aranżację sprawiają, że wnętrze rzeczywiście zyskuje na przestronności. Wyjątkowego uroku przestrzeni dodają odsłonięte drewniane elementy konstrukcyjne, które nadają mieszkaniu ponadczasowego charakteru. Bez wątpienia jednak bohaterem loft aranżacji pozostaje surowa cegła na ścianie, która bezpretensjonalnie decyduje o charakterze projektu wnętrza. Ogromną zaletą loft aranżacji są także okna dachowe, które oświetlając przestrzeń światłem naturalnym, nadają aranżacji niepowtarzalnej głębi.

Mieszkanie na poddaszu: stonowana kolorystyka „z pazurem"

Z uwagi na przeznaczenie mieszkania na poddaszu na wynajem, projektantka zdecydowała się na neutralną kolorystykę, która w razie potrzeby umożliwi swobodne dostosowywanie przestrzeni do osobowości potencjalnych lokatorów. Postawiono na nieśmiertelną biel, która stała się idealnym tłem dla drewnianych elementów i najlepszym kompanem dla surowej cegły we wnętrzu. Kolorystyczne przełamanie wprowadzono za pomocą szarej sofy, która wyznacza część wypoczynkową w lofcie. W kwestii aranżacji kuchni, postawiono na funkcjonalny minimalizm. Prostota kuchennej zabudowy okazuje się ogromną zaletą tego wnętrza. Z bielą kuchennych frontów idealnie kontrastują blaty w ciemnym kolorze. W małym wnętrzu na poddaszu udało się także wygospodarować miejsce na niewielki stół z krzesłami, który pełni jednocześnie funkcję pełnowartościowej jadalni. Całość, choć zaaranżowana na małym metrażu, zaskakuje wizualną „wielkością" aranżacji.

Kontakt z pracownią:

DecolatoriumIwona KurkowskaTelefon: +48 606 471 383www.decolatorium.blogspot.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE