Kupiła mieszkanie w starej warszawskiej kamienicy. Remont odsłonił prawdziwe skarby

2023-07-20 15:37

Właścicielką mieszkania jest artystka, skrzypaczka Filharmonii Warszawskiej, która po częstych podróżach marzyła o domu, będącym jej azylem. Zdecydowała się na mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Czekało ją wiele niespodzianek podczas remontu. A efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zobacz zdjęcia przed i po tej niesamowitej metamorfozie.

Spis treści

  1. Mieszkanie dla skrzypaczki
  2. Remont pełen niespodzianek
  3. Zaskakujące odkrycia w starej kamienicy
  4. Udana metamorfoza

Mieszkanie dla skrzypaczki

Właścicielką mieszkania jest artystka, skrzypaczka Filharmonii Warszawskiej, która po częstych podróżach marzyła o przytulnym wnętrzu, w którym w końcu mogłaby poczuć się jak w domu. Za sprawą architektki Ewy Wójcik z pracowni LoulouHome Interiors, nieciekawa przestrzeń podzielona na kilka małych pomieszczeń zmieniła się w przytulne jasne wnętrze. 

Remont pełen niespodzianek

Przed metamorfozą mieszkanie miało bardzo niefunkcjonalny układ. Po drugiej wojnie światowej piękną dużą przestrzeń podzielono na kilka mniejszych (zamieszkało tu kilka rodzin), największą z nich była sypialnia z balkonem. Aby stworzyć jasne, dobrze oświetlone wnętrze, architektka zaczęła od wyburzania ścian.

Po zdjęciu tynków ukazały się piękne cegły, niektóre z sygnaturami! Największym wyzwaniem okazała jednak się renowacja posadzki. W niektórych pomieszczeniach ekipa remontowa musiała zdjąć wszystkie warstwy, aż do gołego stropu. W tych miejscach położono legary a na nich deski. Na tym jednak nie koniec niespodzianek.

Wspaniałym przykładem jest też udana metamorfoza zrujnowanego domu. Teraz jego kolorowe wnętrza wypełnia pozytywna energia

Zaskakujące odkrycia w starej kamienicy

Dużym zaskoczeniem, tym razem pozytywnym, było odkrycie okazałej wnęki w ścianie kuchennej, zastawionej przez szafki. Teraz, pokryta szkłem z nadrukiem miasta, jest doskonałym tłem dla dekoracyjnego okapu. Drzwi wejściowe wystarczyło odnowić i pomalować.

Udana metamorfoza

Właścicielka marzyła o otwartym wnętrzu w stylu loftowym ze skandynawską nutą. Cel został osiągnięty. Powstała otwarta jasna przestrzeń, w której główną rolę odgrywają białe, ceglane ściany i jasna zabudowa kuchenna. Lustrzane fronty w aneksie kuchennym dodatkowo powiększają przestrzeń.

Dużym atutem mieszkania są wysokie sufity i ekspozycja okien na dwie strony świata. Ciekawym rozwiązaniem jest stół, wysuwany z półwyspu kuchennego. Metamorfoza przestarzałego wnętrza okazała się pełnym sukcesem. Mieszkanie jest przyjazne, urządzone z artystycznym zacięciem, a najważniejsze, właścicielka uwielbia do niego wracać.

Szukasz pomysłu na dekorację okna? Zobacz, co jest modne i jak udekorować okno

Duże wrażenie robi też metamorfoza starej kuchni. Teraz królują tu modny róż, marmur i zieleń