Kobiecie mieszkanie w stylu modern classic. Pudrowy róż zestawiono ze złotem

2024-01-30 10:42

Na ul. Kolejowej w Warszawie znajduje się 55-m mieszkanie. Jego właściciele kupili go dla córki, która studiuje medycynę. Aranżację dość sporej przestrzeni jak dla jednej osoby oddali w ręce architektki Magdy Kanppe. Miało być funkcjonalnie, jasno i elegancko i... jest. Oprócz tego mieszkanie w stylu modern classic jest kobiece, bardzo przytulne i niezwykle inspirujące!

Spis treści

  1. Salon w stylu modern classic
  2. Jak urządzić jadalnię w salonie?
  3. Biało-drewniana kuchnia ze złotymi dodatkami
  4. Sypialnia z brązowo-złotym zagłówkiem
  5. Łazienka w stylu modern classic
  6. Aranżacja przedpokoju w bloku
  7. Mieszkanie dla studentki w stylu modern classic. Zdjęcia

Salon w stylu modern classic

Salon połączony jest z jadalnią i aneksem kuchennym. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze jest odpowiednio doświetlone i optycznie większe. Efekt elegancji i luksusu został osiągnięty m.in. przez białe sztukaterie na ścianach, marmurowy stolik kawowy na złotych nóżkach, a także ścianę z kominkiem i ogromnym telewizorem wyłożoną płytkami imitującymi marmur. W salonie znalazł również miejsce szary narożnik z funkcją spania.

Jak urządzić jadalnię w salonie?

Jadalnia została wyposażona w duży drewniany stół oraz cztery eleganckie, różowo-złote krzesła. Dalej, całą długość ściany łączącą jadalnię z aneksem kuchennym zabudowano pojemnymi białymi szafkami.

Biało-drewniana kuchnia ze złotymi dodatkami

W bieli urządzono również sam aneks kuchenny składający się z wyspy i blatu roboczego. Blat oraz przestrzeń tuż nad nim wyłożono spiekiem imitującym biały marmur.

Ciekawym akcentem kolorystycznym jest brązowa ściana w kuchni, za którą ukryto piekarnik, ekspres do kawy oraz lodówkę. W kuchni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, nie zabrakło złotych dodatków i elementów wyposażenia. Są to m.in. okap kuchenny, bateria umywalkowa i uchwyty szafek kuchennych. 

Sypialnia z brązowo-złotym zagłówkiem

Wchodząc do sypialni pierwsze, na co zwracamy uwagę, to łóżko z ogromnym modułowym zagłówkiem. Panele tapicerowane mają nieregularne kształty i poprzedzielane są złotymi listwami. Jest efektownie i na bogato! Szafa wnękowa w sypialni jest biała i zlewa się ze ścianami, przez co pokój wydaje się być dużo jaśniejszy i przestronniejszy. 

Na uwagę zasługuje również stylowa drewniana toaletka połączona z boku długim meblem z rzędem półek. Nad łóżkiem natomiast architektka umieściła nowoczesne złote oświetlenie w formie trzech półokrągłych lamp.

Łazienka w stylu modern classic

Łazienka w warszawskim mieszkaniu równie dobrze mogłaby być częścią luksusowego SPA. Przede wszystkim uwagę zwraca ściana z płytek imitujących marmur w kabinie prysznicowej, złote baterie i dodatki, a także stylowa, biała armatura. 

Szafki z ciemnym brązie stanowią ciekawy akcent barwny w niemal całkowicie białej łazience. Przestrzeń za muszlą klozetową została wykorzystana jako dodatkowe miejsce do przechowywania, np. kosmetyków. 

Aranżacja przedpokoju w bloku

By optycznie powiększyć przestrzeń w mieszkaniu, architektka zdecydowała się wykorzystać ten sam rodzaj płytek w przedpokoju, łazience i kuchni (do której można wejść bezpośrednio z korytarza).

Sam przedpokój jest biały (szafy wnękowe), a jednym ciemnym akcentem jest tapicerowane siedzisko tuż przy drzwiach wejściowych. 

Mieszkanie dla studentki w stylu modern classic. Zdjęcia

  • Projekt i realizacja: Magda Knappe, pracownia MKdezere

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić mieszkanie z antresolą? Sypialnia na antresoli - prowadzą do niej rzeźbione schody

Złoto we wnętrzach WZ Studio

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny