Kawalerka w klimacie krakowskiego Podgórza: optymistyczne wnętrze z cegłą na ścianie

2014-07-22 15:42 Anna Rychlewicz

Cegła na ścianie, kolorystyczne wyważenie z fioletową dominantą i powściągliwość w dodatkach to cechy wyróżniające aranżację kawalerki na krakowskim Podgórzu. Wnętrze kawalerki jest odzwierciedleniem stylistyki miejscowych kafejek i przywodzi na myśl klimat krakowskiej dzielnicy. Całość tworzy niezwykle optymistyczną i klimatyczną aranżację.

Założeniem projektowym było stworzenie funkcjonalnej i niezwykle przytulnej kawalerki, która stylistyką nawiązywałaby do charakteru krakowskich kafejek. Warunkiem było uwzględnienie w aranżacji kawalerki chropowatej cegły na ścianie oraz ulubionego koloru właścicielki – fioletowego. Projektantka uczyniła z koloru fioletowego bohatera wnętrza, który jednak nie dominuje przestrzeni. Dopełnieniem wyrazistego fioletu we wnętrzu kawalerki jest modna szarość, biel, a także odcień bordo. Dopełnieniem optymistycznej aranżacji kawalerki jest srebrna podłoga.

Aranżacja kawalerki: minimalizm z ceglaną ścianą w roli głównej

Cegła na ścianie w salonie, będąca wyjątkową dekoracją wnętrza, jest jednocześnie elementem wyznaczającym poszczególne strefy funkcjonalne w pomieszczeniu. W efekcie, jedną ze ścian w małym pokoju kawalerki zaprojektowano jako płaszczyznę z odsłoniętym prostokątem z cegieł, który jest jednocześnie świetnym tłem dla kanapy, natomiast na drugiej ścianie zaplanowano wiszący regał o fantazyjnym kształcie. Ulubiony kolor lokatorki zgrabnie przemycono na jedną ze ścian, która świetnie komponuje się z ceglaną sąsiadką. W kwestii wyboru mebli podczas urządzania kawalerki postawiono na minimalizm. Dopełnieniem dla fioletowej sofy jest jedynie prosty stolik kawowy w kolorze białym. We wnętrzu kawalerki uwagę zwraca także fantazyjne krzesło zachwycające oryginalnym designem. Autorką projektu unikatowego egzemplarza jest projektantka wnętrza – Agnieszka Tarnawska.

Kawalerka: jak ją urządzić - pomysłowe rozwiązania

Na uwagę w aranżacji kawalerki zasługuje także projekt kuchni. Z uwagi na fakt, że jej aranżacja jest widoczna od samego progu kawalerki, wnętrze musiało byś stylistyczne dopasowane do całości. W projekcie kuchni, tak jak w pokoju dziennym, zastosowano podobne rozwiązania kolorystyczne. Aranżację małej kuchni w kawalerce wzbogacają białe meble kuchenne marki IKEA, a także połyskująca podłoga w kolorze srebrnym. Na korzyść kuchennego wnętrza przemawiają także szare ściany. Wyjątkową ozdobą kuchennego wnętrza jest malowidło ścienne, dla którego tłem jest oczywiście przewodnia barwa wnętrza – kolor fioletowy. Największym wyzwaniem dla projektantki okazała się aranżacja małej łazienki w kawalerce. By stworzyć komfortową i funkcjonalną małą łazienkę konieczne było wykorzystanie pomysłowych rozwiązań. Zdecydowano się na natrysk z podpłytkowym brodzikiem oraz maleńką umywalkę z lustrem. Celem optycznego powiększenia małego wnętrza, zrezygnowania z oświetlenia na suficie, a zamontowano je jedynie na ścianach.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021