Jak wyglądają apartamenty księcia Williama i Kate w Pałacu Kensington? Opublikowano nagranie

2023-05-17 15:44

Od koronacji króla Karola III minęły już prawie dwa tygodnie. Kilka dni temu jednak na oficjalnym kanale na Youtubie księcia Williama pojawił się film, na którym uwieczniono koronacyjny weekend. Dzięki temu wideo możemy podglądnąć, jak wyglądają apartamenty następcy brytyjskiego tronu w Pałacu Kensington, w którym mieszka wraz ze swoją rodziną.

Pałac Kensington
Autor: Getty Images/paulafrench , instagram.com/princeandprincessofwales

W koronację króla Karola III była zaangażowana prawie cała jego najbliższa rodzina, a przede wszystkim jego następca, książę Walii, książę William, jego żona Kate, a nawet książę Jerzy, który jest drugi w kolejce do tronu. 

Ceremonia odbyła się 6 maja w Opactwie Westminsterskim w Londynie, a jedną z głównych ról podczas uroczystości odegrało krzesło koronacyjne, które już od setek lat jest świadkiem koronacji kolejnych brytyjskich monarchów. 

Gdzie mieszkają książę William i księżna Kate?

William i Kate mieszkają w Pałacu Kensington, który od dawna jest rezydencją królewską. Najpierw mieszkali tam król Wilhelm III Orański i jego żona Maria II Stuart, tu wychowywała się królowa Wiktoria, a w XX w. żyła też księżna Diana czy siostra królowej Elżbiety II - księżniczka Małgorzata.

To na terenie pałacu razem z Meghan Markle przez chwilę mieszkał także książę Harry. Zajmowali niewielki dom, Nottingham Cottage.

Pałac Kensington
Autor: Getty Images/Pat_Hastings

Dzisiaj Pałac Kensington zamieszkuje około 50 bliższych i dalszych członków rodziny królewskiej, potomkowie króla Jerzego V: Ryszard książę Gloucester, Jerzy książę Kentu, Michał z Kentu itd.

Przez jakiś czas mieszkała tam też wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Beatrycze z mężem. Pałac Kensington jest więc, jak to określił książę Filip w serialu “The Crown”: “magazynem, w którym umieszcza się stare ciotki”. 

Pałac Kensington jest też oficjalną rezydencją Kate i Williama. Tam zajmują apartament 1A, który kiedyś należał do ww. księżniczki Małgorzaty. Na co dzień żyją jednak w Adelaide Cottage, która znajduje się na terenie Zamku Windsor.

Pałac Kensington
Autor: youtube.com/@princeandprincessofwales

Dzięki filmowi opublikowanemu na Youtubie na oficjalnym kanale księcia i księżnej Walii możemy zajrzeć do ich apartamentu w pałacu. Na kilku ujęciach widzimy księżną Kate, księcia Williama, księżną Charlotte i księcia Louisa. 

Pałac Kensington
Autor: youtube.com/@princeandprincessofwales

Typowo pałacowe wnętrza zdobią ciężkie drewniane meble, między oknami ozdobionymi dekoracyjnie spiętymi zasłonami na zdobionej, złotej konsoli stoją rodzinne zdjęcia oraz lampa. Na ścianach wiszą obrazy przedstawiające krewnych Williama.

Pałac Kensington
Autor: youtube.com/@princeandprincessofwales

Na środku pokoju znajduje się fotel w zielono-białe pasy. Eleganckie wnętrza, choć pełne przepychu, urządzono z ogromną klasą!

Przeczytaj również:

Źródło: townandcountrymag.com