Jak urządzić mieszkanie pełne światła? Zobacz jak to robią Szwedzi

2022-04-18 12:08

Jasne, pełne światła dziennego mieszkanie z dużym tarasem, jest idealnym przykładem aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Zobaczcie białe wnętrza, oszczędnie umeblowane klasykami designu, ozdobione modnymi roślinami. To wszystko, a efekt wart naśladowania.

Spis treści

  1. Przeszklenia – element chętnie wykorzystywany w stylu skandynawskim
  2. Biała kuchnia z funkcjonalną jadalnią
  3. Oszczędnie urządzony salon z dużym tarasem

Aranżacja wnętrz mieszkania ze Szwecji jest świetnym przykładem stylu skandynawskiego. Zastosowane tu białe ściany, jasna, drewniana podłoga, oszczędny wystrój i materiały naturalne to podstawowe składniki stylu charakterystycznego dla północy. Jednak najbardziej uwagę przyciąga ilość światła dziennego wpadająca przez niczym nie zasłonięte okna. Światło dociera nawet do dalszych części mieszkania dzięki przeszkleniom pomiędzy kuchnią z jadalnią i salonem.

Przeszklenia – element chętnie wykorzystywany w stylu skandynawskim

Mieszkańcom Skandynawii przez pół roku brakuje odpowiedniej ilości światła dziennego.  Dlatego tak chętnie aranżując mieszkania Skandynawowie pozostawiają niczym nie zasłonięte okna i malują ściany na biało. Dbają także wyjątkowo o czystość okien w swoich domach. Świetnym pomysłem na naturalne doświetlenie dalszych części mieszkania jest zastosowanie przeszkleń zamiast tradycyjnych ścian. Takie rozwiązanie wygląda stylowo, nie jest barierą dla światła, ale zapewnia niezbędną intymność domownikom (często przeszklenia wyposażone są w białe zasłony).

Czytaj też: Jasne mieszkanie pełne skandynwaskiej harmonii

Skandynawskie mieszkanie w Szwecji
Autor: www.fantasticfrank.de

Biała kuchnia z funkcjonalną jadalnią

Jadalnia połączona jest białą kuchnią, a poprzez przeszklenia także optycznie z salonem. Nie znajdziemy tu nic zaskakującego, przyciągającego wzrok. Punktem centralnym kuchni z jadalnią jest duży, drewniany stół z krzesłami projektu Ray i Charlsa Eamsów. Niczym nie zasłonięte okna wpuszczają mnóstwo światła dziennego. Aranżacja białej kuchnia stawia przede wszystkim na wygodę i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.  Górne szafki sięgają sufitu, dając mnóstwo miejsca do przechowywania zastawy i akcesoriów kuchennych.

Czytaj też: Jasne wnętrze z klimatem. Styl skandynawski w kamienicy

Mieszkanie w Szwecji
Autor: www.fantasticfrank.de

Oszczędnie urządzony salon z dużym tarasem

Widać, że właściciele lubią spędzać czas na powietrzu i lubią zieleń. Główną dekoracją salonu i tarasu są ładnie wyeksponowane donice z zielonymi, dużymi roślinami: modnymi monsterami, fikusami lirolistnymi i palmami. Nawet w galerii zdjęć nad sofą pojawiają się między innymi zdjęcia roślin. Salon urządzony jest wyjątkowo oszczędnie. W części wypoczynkowej jest tylko szara sofa, fotel, stolik kawowy oraz designerski, duński sprzęt radiowo-telewizyjny. Na lekkich, ażurowych półkach ściennych, kilka ulubionych dodatków. Kiedy pozwala na to pogoda życie rodzinne i towarzyskie przenosi się na ładnie i wygodnie umeblowany taras, wyposażony w grill.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE