Jak urządzić małe mieszkanie? Małe mieszkanie w bloku - 35 m2 w Gdańsku

2024-02-09 13:28

Małe mieszkanie w Gdańsku zostało urządzone tak, by zapewnić jego mieszkańcom jak najwięcej przestrzeni do życia i miejsca do przechowywania. Motywem przewodnim aranżacji jest filc, który pojawia się tu nie tylko pod postacią dodatków, ale również jako główna dekoracja ściany. Jak z małego mieszkania zrobić większe? Zobaczcie 35-m mieszkanie w bloku.

Spis treści

  1. Aranżacja mieszkania 35 m2
  2. Jak urządzić małe mieszkanie?
  3. Kolorowe trio: biały, szary i zielony
  4. Ściana za sofą w salonie
  5. Małe mieszkanie w drewnie i małe mieszkanie w stylu skandynawskim. Zobacz zdjęcia

Aranżacja mieszkania 35 m2

Urządzenie małego mieszkania w Gdańsku było dla projektantów z Raca Design Studio nie lada wyzwaniem. Głównym założeniem było zaaranżowanie niewielkiej kawalerki tak, by zapewniła jak najwięcej przestrzeni do życia i miejsca do przechowywania. 35-metrowe mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim, zostało urządzone nie tylko funkcjonalnie, ale też z pomysłem.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Choć przestrzeń mieszkania jest niewielka, projektantom udało się rozwiązać ją tak, by była jak najbardziej funkcjonalna. Mieszkanie zostało podzielone na strefy.

Jest  strefa wypoczynku, strefa kuchenna, strefa jadalniana (mogąca jednocześnie służyć jako miejsce do pracy) oraz pojemna zabudowa do przechowywania. Aneks kuchenny został otwarty na część dzienną.

Dzięki temu małego mieszkanie wydaje się być większa, a do małej kuchni wpada światło dzienne z salonu.

Przeczytaj też:  Ania i Wojtek obejrzeli ponad 100 mieszkań, zanim znaleźli wymarzone M

Kolorowe trio: biały, szary i zielony

Wnętrze utrzymane jest w chłodnej tonacji – odcienie szarości i bieli zostały uzupełnione zielonymi akcentami ożywiającymi wnętrze, jak np. panel na ścianie nad blatem kuchennym. Kolor zielony znajdziemy także w salonie.

Ściana za sofą w salonie

Motywem przewodnim projektu wnętrza jest filc, którym obita jest rozkładana sofa, w dodatkach i wreszcie jako główna atrakcja tego wnętrza, jako dekoracja ściany nad sofą.

Filcowa dekoracja podzielona jest na trójkątne pola, które w zależności od padania światła układają się w inny wzór. Filcowe dekoracje dodały wnętrzu przytulności i jednocześnie sprawiły, że aranżacja nabrała wyjątkowego, indywidualnego charakteru.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie na ścianie za kanapą – drewnianej lamperii.

Małe mieszkanie w drewnie i małe mieszkanie w stylu skandynawskim. Zobacz zdjęcia