Jak urządzić biuro w pracy? Tak wygląda nowoczesna siedziba firmy Decerto

2024-05-20 15:03

Siedziba marki o powierzchni 850 metrów kwadratowych znajduje się na 4 piętrze biurowca Lumen w Warszawie. Architekci z pracowni BIT CREATIVE nietypowej przestrzeni nadali dynamicznego charakteru. Nie mieli łatwego zadania - wystrój miał odzwierciedlać filozofię Decerto, jednego z liderów technologii ubezpieczeniowych. Zaufanie i bezpieczeństwo, a zarazem dynamika i nowoczesne technologie zdeterminowały ten projekt. Efekt? Zobacz galerię ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Jak urządzić nowoczesne biuro?
  2. Ciemnoszare sufity
  3. Recepcja z poczekalnią w nowoczesnym stylu
  4. Sale konferencyjne ocieplone drewnem
  5. Przestronne miejsce spotkań i wydarzeń firmowych

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Zadaniem, z którym musieli zmierzyć się projektanci były: obły kształt budynku oraz podłużny, korytarzowy układ biura. Inwestorowi zależało na zamkniętych pomieszczeniach dla zapewnienia jak najlepszej akustyki oraz bezpieczeństwa.

ZOBACZ: Jak wygląda siedziba Tutlo? Wnętrze w kamienicy przeszło metamorfozę!

- W celu przełamania monotonii w komunikacji zaproponowaliśmy uskokowy, wielokierunkowy układ ścian oraz nieregularny podział szprosów na ściankach szklanych. Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń wizualnie została podzielona na krótsze odcinki nadającym tym samym ciekawego i dynamicznego charakteru – podkreśla architekt Barnaba Grzelecki.

Jak urządzić nowoczesne biuro? Zobacz zdjęcia
Autor: Projekt: BIT CREATIVE/Zdjęcia: Fotomohito

Charakter ten podkreśla przyjęta stylistyka stosowana z niezwykłą konsekwencją. Co było motywem przewodnim? Miedź przełamana szarością betonu. Pojawia się ona w każdym pomieszczeniu, stanowiąc znaczący akcent.

Ciemnoszare sufity

Elementem wyróżniającym przestrzeń jest mocny, zdecydowany design. Sufity pomalowane zostały na ciemnoszary kolor, a oprawy oświetleniowe powieszone są w różnych kierunkach nadających dynamikę przestrzeni.

Wzrok przykuwają też ścianki szklane z pionowymi i poziomymi podziałami, które wzmacniają przyjętą stylistykę. Dzięki temu cała powierzchnia biurowa, choć podzielona funkcjonalnie, jest spójna.

Recepcja z poczekalnią w nowoczesnym stylu

Wizytówką biura jest z pewnością recepcja z poczekalnią. Na wprost wejścia znajduje się lada recepcyjna zaprojektowana w postaci rzeźby z cortenu i stalowej siatki, w dynamicznej, wielokierunkowej formie. W jej tle na ściennie pokrytej siatką stalową widnieje podświetlone logo firmy.

Pozostałe ściany poczekalni pokryte są bujną zielenią, która buduje kontrast dla miedzianego tynku. Nad całą przestrzenią dominuje rastrowy sufit o nieregularnym układzie oczek, który także dodaje dynamiki wnętrzu.

Sale konferencyjne ocieplone drewnem

W biurowcu znajdziemy też dwie sale konferencyjne – jedna na 22 osoby, druga na 10 osób, sześć gabinetów zarządowych oraz pięć pomieszczeń pracy zespołowej.

Pomieszczenia do pracy zespołowej i sale konferencyjne zostały zaprojektowane w tej samej, jednakowej i spójnej stylistyce. Ciemne sufity zaakcentowane są oprawami led w dynamicznym ułożeniu. Wnętrza ociepla drewno na drzwiach, blatach oraz w postaci dekoracji ściennych.

Czytaj także: Styl nowoczesny: Tak urządzono biuro znanej marki w Krakowie

- Na ścianach w formie akcentów zastosowaliśmy tynk miedziany, beton architektoniczny oraz siatkę stalową, z której można zwieszać zieleń. Dla dodatkowego komfortu akustycznego ściany szklane można przysłonić zasłonami z grubej tkaniny. We wnętrzach nie brakuje też stolarek meblowych zaprojektowanych pod indywidualne potrzebny klienta - tłumaczy architekt. - W pomieszczeniach pracy zespołowej dla zapewnienia komfortu pracy indywidualnej, pomiędzy biurkami zaprojektowaliśmy wysokie donice z zielenią – zaznacza architekt Jakub Bubel.

Przestronne miejsce spotkań i wydarzeń firmowych

Pomieszczenie socjalne ma aż 120 metrów kwadratowych. Inwestorowi zależało, by przyjęło ono kawiarniany charakter. Architekci z BIT CREATIVE postawili więc na nowoczesny styl klubowy. Stąd znajduje się tu pełnowymiarowy aneks kuchenny z:

  • lodówką typu side by side,
  • mikrofalówkami,
  • nalewakiem do wody zimnej, ciepłej, gazowanej i nawet alkoholu.

Ważnym aspektem dla Decerto jest integracja pracowników, dlatego w strefie jadalnianej znalazł się jeden, solidny stół z litego drewna.

Znajdziemy tutaj też różnorodne miękkie siedziska i dywany w stylistyce kawiarnianej, w której nie mogło zabraknąć topowej kanapy typu Chesterfield. W tej strefie do dyspozycji jest również 98-calowy telewizor oraz Playstation. Przy widoku na kopułę Złotych Tarasów można również organizować zawody w bilard, zagrać na maszynie typu arcade oraz sprawdzić się w rzucaniu dartami do celu.

- Istotna w procesie była też obecność zieleni, która poprawia komfort pracy. W tym pomieszczeniu nie mogło jej zabraknąć. Pojawia się ona na ścianach w formie dekoracyjnych obrazów, zwisających pnączy ze słupów oraz typowych roślin doniczkowych – tłumaczy architekt Malwina Klimowicz.

Jak urządzić nowoczesne biuro? Zobacz zdjęcia
Autor: Projekt: BIT CREATIVE/Zdjęcia: Fotomohito

W takim miejscu praca może być także przyjemnością. Integracja pracowników i poczucie tworzenia mini społeczności były bowiem jednym z oczekiwań inwestorów, któremu architekcie z BIT CREATIVE sprostali doskonale.

Inwestor: Decerto Sp. z o.o.

Lokalizacja: Biurowiec Lumen, Złota 59, Warszawa

Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz

Zdjęcia: Fotomohito

Źródło: informacja prasowa BIT CREATIVE

Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej