Jak mieszka Marta Wierzbicka? Wnętrza pełne sztuki i lat 70.

2022-05-06 10:57

Marta Wierzbicka chętnie dzieli się z fanami zdjęciami ze swojego mieszkania. Wnętrza są jasne, estetyczne i widać w nich artystyczne zacięcie aktorki (która od dzieciństwa interesuje się sztuką). Jak Marta Wierzbicka urządziła się w Warszawie? Zobaczcie sami!

Spis treści

  1. Jak mieszka Marta Wierzbicka? 
  2. Salon z kuchnią i jadalnią
  3. Łazienka
  4. Sypialnia
  5. Zajrzyj do mieszkania Marty Wierzbickiej: 

Jak mieszka Marta Wierzbicka? 

Marta Wierzbicka razem z partnerem mieszka na osiedlu Służew nad Dolinką w Warszawie. Mieszkanie ma powierzchnię 98 m², jest jasne, przestronne i wypełnione sztuką oraz starymi meblami, które aktorka kupiła w internecie lub znalazła na pchlim targu. 

Mieszkanie, mimo mnóstwa grafik, plakatów, dodatków (dużych i małych), wcale nie przytłacza - wręcz przeciwnie, dzięki umiejętnemu zagospodarowaniu przestrzeni, harmonii barw i materiałów, wnętrza nastrajają pozytywnie i zachęcają do relaksu. 

ZOBACZ TEŻ: Wnętrza w stylu retro - jak urządzić mieszkanie w stylu retro? Inspirujące przykłady

Salon z kuchnią i jadalnią

Większą część salonu zajmuje ogromna welwetowa kanapa w kolorze butelkowej zieleni. Tuż nad nią, na ścianie, wisi duma pani domu - oryginalny plakat filmu "Niewinni czarodzieje" autorstwa Wojciecha Fangora z ręcznym podpisem artysty. 

Ale plakat nie jest jedynym dziełem sztuki, które zdobi ściany (i podłogi) w pokoju dziennym aktorki. W salonie znajdziemy również inne ciekawe grafiki (np. autorstwa duńskiej artystki Astrid Wilson), obrazy, zdjęcia. Jest tu też dużo roślinek, tworzących małą miejską dżunglę we wnętrzu. Na drewnianej podłodze dumnie prezentuje się natomiast miękki, biały dywan z subtelnym kolorowym zdobieniem, a na duńskiej komodzie z lat 70., zakupionej w internecie, stoi gramofon.

Salon od kuchni oddziela strefa jadalniana z retro barkiem oraz dużym okrągłym stołem wykonanym z drewna. Stół Marta Wierzbicka kupiła na pchlim targu, a mebel odnowił w całości jej tata. W salonie swoje miejsce znalazła również prawdziwa perełka PRL - tapicerowane krzesło zaprojektowane przez Hannę Lachert dla Spółdzielni Artystów Plastyków „Ład".

W kuchni dominuje biel. Zestawiono ją z ciemnym drewnianym blatem, tworząc intrygujący i przyjemny dla oka kontrast. Białe są ściany, zabudowa kuchenna, a nawet zlew. Drewniany blat oraz pojedyncze półki (na których znajdują się ciekawe naczynia, gadżety kuchenne i inne akcesoria) są w takim samym odcieniu.

ZOBACZ TEŻ: Fotele retro – jakie wybrać? Najciekawsze modele foteli z PRL – 366, Lisek, Muszelka

Łazienka

Łazienka jest jasna, przeważają w niej biele, a także gdzieniegdzie pojawia się jasne drewno (np. stojący mebel z półkami). Jednak to właśnie wanna skupia na sobie całą uwagę - głównie przez ozdobny front pokryty kropkami à la lata 70.!

ZOBACZ TEŻ: Łazienka retro: 10 pomysłów na stylową łazienkę z charakterem

Sypialnia

W centrum białej sypialni stoi duże małżeńskie łóżko, również z ramą w kolorze białym. Z drugiej strony sypialni znalazło się miejsce dla drugiej duńskiej komody. Tuż nad nią wisi lustro o obłych, nieregularnych kształtach, a także kilka abstrakcyjnych grafik oraz obrazy samej Wierzbickiej (aktorka maluje od dziecka). 

Zajrzyj do mieszkania Marty Wierzbickiej: 

ZOBACZ, JAK MIESZKAJĄ POLSKIE GWIAZDY:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE