Efekt BETONU na ścianie w ARANŻACJI WNĘTRZ: 10 pomysłów z prawdziwych mieszkań ZDJĘCIA

2013-10-26 10:52

Aranżacja wnętrz z betonem na ścianie doskonale wygląda we wnętrzach nowoczesnych o nieco industrialnym charakterze. Jeśli jednak beton ocieplimy drewnem lub kolorowymi dodtkami, ściana z betonu sprawdzi się również w mieszkaniach ze spokojną i odrobinę klasyczną aranżacją. Zobacz pomysły z prawdziwych mieszkań na beton na ścianie ZDJĘCIA.

Beton na ścianie możemy zastosować praktycznie we wszystkich wnętrzach. Ważne, aby panował w nich raczej nowoczesny wystrój. Jedna ze ścian - w kuchni czy salonie - pokryta betonową okładziną będzie wyglądać atrakcyjnie, ale należy pamiętać, że taka dekoracja może zdominować aranżację wnętrza. To znaczy, że pozostałe elementy wyposażenia muszą do niej pasować.

Aranżacja wnętrz: beton na ścianie warto ocieplić

Beton na ścianie w aranżacji wnętrz warto łączyć z dodatkami, które ocieplą wnętrze, np. miękkimi tkaninami, dekoracjami w wyrazistym kolorze. W tym sezonie projektanci polecają kolor żółty w musztardowym odcieniu. Beton lubi także oprawę prostych drewnianych mebli. Unikajmy tych stylizowanych na stare, ze zdobieniami. Pamiętajmy, że betonowa ściana jest nawiązaniem do stylu industrialnego i najlepiej współgra z rzeczami, które się z nim  kojarzą.

Stosując beton na ścianie w aranżacji wnętrz możemy pokusić się o okładziny betonowe, płytki (nawet z efektem chropowatej ściany), farby strukturalne, fototapety i tapety 3D imitujące beton.