Dom w eleganckim stylu. Tutaj komfort i funkcjonalność są na pierwszym planie!

2024-03-13 10:02

Na 260 metrach kwadratowych połączono minimalizm, nowoczesność i funkcjonalność. Ten dom na Śląsku jest idealnym gniazdkiem dla 5-osobowej rodziny. O realizację wizji domowników zadbała projektantka Katarzyna Szramek, ambasadora marki Geberit, stawiając na proste, ergonomiczne formy i naturalne materiały. Efekt? Zobaczcie sami!

Spis treści

  1. Elegancki dom na Śląsku
  2. Dobrze podzielona strefa dzienna
  3. Salon sercem aranżacji
  4. Funkcjonalna i ciepła kuchnia
  5. Łazienka na miarę współczesności

Elegancki dom na Śląsku

Dom parterowy dla 5-osobowej rodziny liczy aż 260 metrów kwadratowych. Inwestorzy zapragnęli miejsca, które będzie nie tylko eleganckie, ale też komfortowe. O realizację wizji zadbała projektantka Katarzyna Szramek, która postawiła na proste, ergonomiczne formy i naturalne materiały.

Bez wątpienia zadbała o to, by dosłownie każdy centymetr kwadratowy sprzyjał domownikom, zapewniając im funkcjonalną, nowoczesną i minimalistyczną przestrzeń do życia.

Dom w eleganckim stylu. Tutaj komfort jest na pierwszym planie
Autor: Projekt: Katarzyna Szramek/Zdjęcia: Krzysztof Matuszyński/Geberit

Dobrze podzielona strefa dzienna

Aranżacja strefy dziennej, która choć otwarta - także na ogród - została wyraźnie podzielona na strefy użytkowe. Podział ten jest nie tylko klarowny, lecz także niezwykle funkcjonalny. Charakter każdej z nich jest bowiem ściśle podporządkowany roli, jaką ma pełnić na co dzień, a jednolita i bardzo spójna stylistyka spaja je wizualnie.

Ciągi komunikacyjne zostały jasno wytyczone, co ma wpływ na ergonomię całej części dziennej. Stąd przestronny salon płynnie łączy się z jadalnią. Ta z kolei prowadzi do otwartej, choć ukrytej we wnęce, kuchni. Jest ona całkowicie niewidoczna z części wypoczynkowej. Dzięki temu rozwiązaniu właściciele mogą z powodzeniem oddawać się kulinarnym przygodom, nie martwiąc się, że ślady ich prac przeszkadzać będą podczas relaksu w salonie.

- Inwestorzy położyli nacisk na funkcjonalność, nowoczesność i minimalizm. Kolorystyka domu miała być spójna i ponadczasowa. Zdecydowaliśmy się na szarość z czarnymi akcentami oraz ciepły fornir orzechowy. W ten sposób motto „Chcemy mieć wygodnie!” zostało spełnione – wspomina projektantka wnętrz Katarzyna Szramek, ambasadorka marki Geberit.

Dom w eleganckim stylu. Tutaj komfort jest na pierwszym planie
Autor: Projekt: Katarzyna Szramek/Zdjęcia: Krzysztof Matuszyński/Geberit

Salon sercem aranżacji

Relaksacja i wspólna zabawa to główne funkcje, jakie powinien spełniać salon. Wygodny wypoczynek zapewnia rodzinna sofa narożna, która gwarantuje miejsce dla każdego domownika, ale też gości. Usytuowana centralnie podkreśla wypoczynkową rolę wnętrza, a jednocześnie domyka przestrzeń salonową.

Za sofą znajduje się duży stół jadalniany. Obie strefy użytkowe tworzą spójną wizualnie całość, gdzie elementy z forniru orzechowego ocieplają stonowane szarości. Dekoracją, która przybliża nas do natury jest ogród. Dzięki dużym przeszkleniom pejzaż zmieniający się w zależności od pory roku może podziwiać cały czas.

Dom w eleganckim stylu. Tutaj komfort jest na pierwszym planie
Autor: Projekt: Katarzyna Szramek/Zdjęcia: Krzysztof Matuszyński/Geberit Projektantka Katarzyna Szramek zaprojektowała wnętrza domu, w którym życie to przyjemność

Funkcjonalna i ciepła kuchnia

W kuchni panoramiczne widoki zza okien kompensuje rysunek drewna wyeksponowany na frontach wysokiej zabudowy. Przywołuje obraz natury i jej piękno, dodając wnętrzu ponadczasowej elegancji. Warto pamiętać, że kuchnia jest też niezwykle funkcjonalna. 

Praktyczna zabudowa skrywa w sobie sprzęty AGD i zapewnia optimum miejsca do przechowywania, także dekoracyjnego szkła i porcelany. Granitowe blaty, wieńczące szafki dolne, oferują wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków. Całość domyka wygodna wyspa, gdzie można zjeść szybki posiłek.

Dom w eleganckim stylu. Tutaj komfort jest na pierwszym planie
Autor: Projekt: Katarzyna Szramek/Zdjęcia: Krzysztof Matuszyński/Geberit

Łazienka na miarę współczesności

O tym, jak dobrze wpisują się w założenia całego projektu przekonuje wystrój łazienki. Na tle imitujących naturalne materiały okładzin niezwykle efektownie prezentują się nowoczesne meble i wyposażenie. Tak jednak jak w przypadku pozostałych wnętrz, najważniejsza jest tu funkcja.

Stąd za efektownym wzornictwem, kryje się wiele praktycznych rozwiązań. Najlepszym na to przykładem jest toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela, która pojawiła się na życzenie ceniących sobie wygodę inwestorów. W strefie WC nie zabrakło również przycisku spłukującego Sigma70 i stelaża podtynkowego również z portfolio marki Geberit.

Projekt: Katarzyna Szramek, projektantka wnętrz, Ambasadorka marki Geberit

Zdjecia: Krzysztof Matuszyński

ZOBACZ WIĘCEJ PIĘKNYCH WNĘTRZ:Nowoczesne kuchnie. Ekspert zdradza, co będzie modne!Jak wydzielić sypialnię w kawalerce? Mikrokawalerka w stylu modern classicŁazienka glamour z wanną. Tu czuć styl i luksus!

Modne rośliny we wnętrzach