Bukiety wigilijne

2018-11-19 17:27 Ewa Jagalska
Wigilijny stroik
Autor: Birgitta Wolfgang / Sisters Agency Gałązka obsypana owocami to efektowny dodatek do kokardki na pudełku z prezentem lub na lnianej chusteczce, w którą wsunięte są sztućce przy talerzu. Warto jednak uważać i wybierać odmiany nietoksyczne, bo kolorowe kuleczki mają dużą siłę kuszenia, by ich skosztować. Na zdjęciu: czarne i czerwone jagody w oprawie zieleni splecione w wieniec. Anne-Mette przynosi je ze spacerów: mieszka z rodziną w Virum, 20 km na północ od Kopenhagi, tuż obok znanego z urody lasu Geelskov i małego jeziora

Anne-Mette Trolle zamiast białych świąt z kolędy organizuje święta czarne. Choć pogrążone w mroku, nie są ponure. Inspirowane pysznymi kompozycjami kwiatowymi z obrazów niderlandzkich mistrzów wywołują rumieńce i przyspieszone bicie serca.

Pod drzwi pracowni florystycznej Blooming przy Strandvejen 112 w Hellerup, portowej dzielnicy Kopenhagi, jeszcze nie tak dawno pachnącej piwem i rybami, dwa razy w tygodniu podjeżdża anonsowana odurzająco słodkimi woniami ciężarówka pełna kwiatów. W tym roku w sezonie przedświątecznym dominują purpurowe, jest też nieco różowych i pomarańczowych, do tego, na przekór tradycji, jasna, niemal wiosenna zieleń. 

Więcej o tym, jakie dekoracje świąteczne przygotowuje Anne-Mette Trolle, przeczytasz w grudniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>