Aranżacja wnętrz salonu z kuchnią w kamienicy na poddaszu! INSPIRACJE!

2015-08-31 17:42 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz nowoczesnego salonu z kuchnią na poddaszu w kamienicy zapewnia rodzinie wygodny odpoczynek. Neutralna kolorystyka aranżacji poddasza sprawia, że wnętrze jest świetliste i przyjazne. Zobaczcie inspirującą aranżację wnętrz na poddaszu na Sopocie!

Aranżacja salonu z kuchnią, w starej kamienicy na poddaszu, miała zapewniać dużej rodzinie miejsce odpoczynku po całodziennych zajęciach. Sopot jest miastem pięknym, ale  i pełnym zgiełku, dlatego stali mieszkańcy, tak jak mieszkańcy innych wielkich miast, w domu szukają spokoju i wytchnienia. Aranżacja wnętrz mieszkania na poddaszu zaproponowana przez architekta Jacka Tryca, z pracowni tryc.pl spełniła wszystkie założenia. Mieszkanie jest nowoczesne ale przytulne, w neutralnych kolorach. A co najważniejsze, każdy członek rodziny znajdzie w części dziennej wygodne miejsce dla siebie.

Zobacz: ławka w przedpokoju

 

Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią w szarościach i różach

Aranżacja mieszkania na poddaszu w starej kamienicy w Sopocie utrzymana jest w jasnych, neutralnych kolorach. Kolor szary i różowy stały się podstawą aranżacji salonu dla dużej rodziny. Duże i przestronne wnętrze salonu z kuchnią jest miejscem, w którym każdy domownik znajdzie wygodne miejsce dla siebie. Kto chce odpoczywać usiądzie na wygodnej sofie lub fotelu z podnóżkiem. Ktoś inny może wygodnie odrabiać lekcje lub pracować przy stole. Jeszcze inny domownik może w tym czasie przygotowywać pyszny posiłek. Później stół spełnia swoją podstawową funkcję – stołu jadalnianego. Wygodny stół w salonie z kuchnią pełni funkcję integracyjną całej rodziny. Wspólne posiłki są przyjemnym wspólnym czasem. Można wtedy omawiać co się wydarzyło w ciągu dniu, planować przyszłe podróże i święta itp. W aranżację salonu z kuchnią wkracza ciekawa aranżacja salonu. Przedpokój wyposażony jest w mnóstwo szaf i schowków, pozwalających zapanować na drobiazgami i przedmiotami codziennego użytku, których pełno w każdym domu. Ale wisienką na torcie we wspólnej aranżacji salonu z kuchnią i przedpokoju otwartego na salon jest wygodne, tapicerowane siedzisko w otoczeniu szafek. Nie jest to tylko dodatkowe miejsce do siedzenia, ale można tam także wygodnie zmienić buty i ubrać się do wyjścia.

Aranżacja kuchni: kuchnia z wyspą na poddaszu

Mieszkanie usytuowane jest w starej kamienicy na poddaszu. I jak to na poddaszu, w najmniej oczekiwanym miejscu pojawia się skos. Jego wysokość na szczęście pozwala na swobodne poruszanie się w kuchni, zabiera jednak cenne miejsce potrzebne do przechowywania. Jednak w kuchni z wyspą udało się wygospodarować dużo miejsca do przechowywania. Wyspa jest głównym miejscem przygotowywania posiłków – wyposażona jest w płytę do gotowania i zlew. Pod skosem znajduje się wygodna wysoka zabudowa z lodówką, piekarnikiem oraz szafkami cargo służącymi jako spiżarnia. Tak zaaranżowana całość na poddaszu mogłaby się wydawać całkiem zwyczajna. Jednak taka nie jest. A to za sprawą frontów szafek kuchennych w kolorze …różowym. Prawda, że to nietypowy kolor w aranżacji kuchni? Dzięki temu kuchnia pod skosem zyskała swój niepowtarzalny wygląd i urok.

 

Więcej: przewodnik po kuchniach z wyspą