Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Aranżacja mieszkania 50m2 w bloku

2024-04-25 16:08

54-metrowe mieszkanie zaprojektowane przez Katarzynę Szostakowską, właścicielkę pracowni Kate&Co, utrzymane jest w jasnej kolorystyce. Meble są eleganckie i nowoczesne, a miękkie tkaniny, dekoracje i dobrze zaprojektowane oświetlenie sprawiają, że jest bardzo przytulnie. Ale też nowocześnie, świeżo i zachwycająco. Zobaczcie aranżację nowoczesnego mieszkania w Warszawie.

Spis treści

  1. Mieszkanie na wynajem
  2. Jak dobrać kolory do wnętrza?
  3. Układ funkcjonalny mieszkania
  4. Salon z aneksem kuchennym
  5. Sypialnia z miejscem do pracy
  6. Łazienka z prysznicem
  7. Jasny przedpokój z zabudową
  8. Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Jasno i przytulnie. Zdjęcia
  9. 62-metrowe mieszkanie Izy i Michała w kamienicy. Paryski klimat na warszawskiej Pradze

Mieszkanie na wynajem

54-metrowe mieszkanie znajduje się na prawym brzegu Wisły, w pobliżu portu praskiego. Właściciele już wcześniej współpracowali z Kasią Szostakowską, bez obaw skontaktowali się z projektantką jeszcze zanim mieszkanie powstało. Kasia doskonale zna upodobania właścicieli, którzy ponad wszystko cenią sobie funkcjonalność i dobrą jakość.

Mieszkanie zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie długoterminowym, dla kogoś, kto doceni dopracowany wystrój i dobre gatunkowo materiały, niewielką odległość od centrum i klimat starej Pragi.

Jak dobrać kolory do wnętrza?

Na motyw przewodni mieszkania projektantka wybrała delikatny, zgaszony odcień różu. Tylko gdzieniegdzie pojawiają się mocniejsze plamy koloru, jak musztardowa sofa w salonie czy loftowe akcenty: lustro w czarnych metalowych ramach, niewielkie biurko lub lampa podłogowa w sypialni.

- Takie właśnie wnętrza staram się projektować. Wszystkie pomieszczenia są ze sobą spójne, zarówno stylistycznie, jak i kolorystycznie. A pojedyncze, bardziej wyraziste akcenty dodają wnętrzu charakteru – mówi projektantka

Układ funkcjonalny mieszkania

Projektantka zmieniła układ zaproponowany przez developera. Wyburzyła ścianę w przedpokoju, by uzyskać jedną dużą, dobrze doświetloną przestrzeń. Dzięki temu piękna ceglana ściana budynku naprzeciwko "weszła" do naszego mieszkania.

– Jednak największym wyzwaniem projektu była ściana biegnąca po skosie, w salonie i w sypialni. Przy takiej architekturze, projektant musi zrobić wszystko, by wyrównać proporcje zarówno samej ściany, jak i całego wnętrza – wspomina Kasia Szostakowska.

Teraz, mieszkanie składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni, łazienki i przedpokoju.

Salon z aneksem kuchennym

Wzrok przyciąga drewniana podłoga i meble: owalny stół, tapicerowane krzesła oraz radiola, nawiązujące do modnego stylu mid-century modern. Ale prawdziwa królową salonu jest musztardowa sofa polskiej marki Sits.

Marmurowe stoliki nawiązują do materiału wykończeniowego w aneksie kuchennym, płytek ceramicznych z kolekcji Pietrasanta marki Tubądzin. Te same płytki znajdziemy ułożone na podłodze, na wąskim pasie biegnącym wzdłuż szafek kuchennych oraz na ścianie nad blatem.

Popielate, prawie gładkie fronty zabudowy meblowej nie przytłaczają, przeciwnie, stapiają się z salonem w jedną spójna całość.

Sypialnia z miejscem do pracy

Jedną ścianę sypialni zajmuje szafa, której ostatni moduł zaprojektowany został jako otwarty regał. Znalazło się także miejsce na domowe biuro. Zamiast lampy biurkowej projektantka zaproponowała lampę podłogową z bardzo długim ramieniem.

Tapicerowany welurem zagłówek dodaje wnętrzu przytulności. Zamiast lampek nocnych, po dwóch stronach łóżka wiszą szklane, bardzo dekoracyjne oprawy marki Nordlux.

- Pomalowanie fragmentu ściany za łóżkiem powoduje złudzenie optyczne, pomieszczenie wydaje się prostokątne. Tym sposobem oszukałam perspektywę i wyrównałam proporcje ściany, która biegnie pod kątem – mówi projektantka.

Sypialnia z miejscem do pracy
Autor: Projekt: Katarzyna Szostakowska/Kate&Co, zdjecie: Marta Behling/Pion Poziom

Łazienka z prysznicem

Jest długa i wąska, ale sprawia wrażenie przestronnej, dzięki konsekwencji w zastosowanych materiałach. Ściany przed wilgocią chroni gres przypominający modne lastryko i płytki imitujące marmur (te same co w kuchni). Duże lustro nad blatem umywalkowym optycznie powiększa niewielką przestrzeń.

Jasny przedpokój z zabudową

Na ścianie w przedpokoju projektantka powiesiła duże lustro osadzone w głębokiej ramie. Dzięki temu niewielki  hol wejściowy wydaje się większy.

Po przeciwnej stronie znajduje się bardzo pojemna szafa wnękowa, która pełni także funkcję garderoby oraz pomieszczenia gospodarczego, znalazło się w niej miejsce na deskę do prasowania, żelazko, odkurzacz.

Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Jasno i przytulnie. Zdjęcia

62-metrowe mieszkanie Izy i Michała w kamienicy. Paryski klimat na warszawskiej Pradze

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.