Aranżacja domu w stylu loft: zobacz jak mieszka architekt

2016-04-08 17:41 Anna Szeweluk

Właścicielem domu w Szczecinie jest założyciel studia projektowego Loft Szczecin. Wcześniej - stuletnia kuźnia, dziś - piękny, jasny loft. Zobacz jak mieszka architekt! Projekt autorstwa pracowni Loft Szczecin.

Aranżacja loftu w starytm budynku zaadaptowanym na cele mieszkaniowe. Białe wnętrza loftu są przestronne i przytulne. Ściany pokryte naturalnym tynkiem zostały pomalowane farbą w białym kolorze z domieszką szarego. Adaptacja kuźni jest prywatnym domem właściciela studia Loft Szczecin - Jacka Kolasińskiego. Jego pracownia zajmuje się adaptacją poddaszy, budynków po przemysłowych i starych domów. W swoich projektach stara się wykorzystywać rzadkie meble, lampy, ceramikę, grafiki, dywany itp. Najchętniej korzysta z przedmiotów powstałych w okresie pomiędzy latami 20. a 60. Kupione na aukcjach i od zaprzyjaźnionych handlarzy stare meble, często poddaje renowacji. Posiada także własną stolarnię, w której powstają meble i akcesoria, często na indywidualne zlecenie. W momencie zakupu - budynek był w dramatycznym stanie i nie nadawł się do użytkowania. Przed druga wojną światową, mieściła się w nim kuźnia i mały budynek dla sezonowych pracowników, którzy pracowali w sadzie otaczającym obiekt. Obecny właściciel postanowił poddać obiekt renowacji, która trwała 1,5 roku. Powstało wnętrze typu loft: autor projektu www.loft-kolasinski.com

Aranżacja domu w stylu loft: nowe życie w starym budynku

Dom w Szczecinie ma łączną powierzchnię 140 m2. Najważniejszym celem projektu loftu było stworzenie otwartej przestrzeni, która wydaje się większa niż w rzeczywistości i rozjaśnienie jej poprzez wprowadzenie dużej ilości światła. W związku z tym w aranżacji wnętrza loftu, zlikwidowano część stropu nad salonem, dzięki czemu teraz sufit jest na wysokości 6 metrów. Podczas przebudowy budynku na wnętrza loftu starano się zachować wszystkie oryginalne elementy architektury wewnątrz budynku. Projektant lubi jasne przestrzenie, dlatego ściany pokryte naturalnym tynkiem zostały pomalowane farbą w białym kolorze z domieszką szarego. W niektórych miejscach pozostawiono widoczne ceglane ściany. Szafki kuchenne i wysoki biały regał w kuchni zostały indywidualnie zaprojektowane do tego projektu wnętrza loftu przez Jacka Kolasińskiego. W projekcie pojawiają się duńskie krzesła i fotele z lat 40., 50. i 60. Cała aranżacja loftu stanowi stylową, eklektyczną mieszankę. Nowoczesne wyposażenie przeplata się tu ze starymi, stylowymi meblami. Wszystkie dodatki są starannie dobrane, dzięki czemu forma projektu wnętrza loftu pozostaje czysta, będąc jednocześnie niezwykle efektowną.

Autor projektu: www.loft-kolasinski.com

Lofty galerie zdjęć: obejrzyj inne realizacje

Zobacz też: Modernistyczna aranżacja wnętrza domu z antresolą >>>