Pochwała prostoty. Minimalistyczny apartament z widokiem na park

2021-10-08 10:09

W tym mieszkaniu królują proste formy. Mimo dominacji bieli i braku ozdób, dwukondygnacyjny apartament w Koszalinie wcale nie wydaje się chłody i pozbawiony intymności. Wręcz przeciwnie – stonowane kolory i duże przeszklenia z widokiem na zielony park zapewniają ukojenie, i dają możliwość odpoczynku po ciężkim dniu. Za projekt mieszkania odpowiada MAS Estudio.

Spis treści

  1. Salon z widokiem na park
  2. Biało-czarna kuchnia
  3. Łazienka w wersji mini
  4. Zajrzyj do apartamentu w Koszalinie:

Salon z widokiem na park

Pokój dzienny to ulubione miejsce właścicieli mieszkania. Nic dziwnego! Z salonu można wejść na przestronny taras wypełniony roślinami. Dzięki dużym przeszkleniom, można podziwiać zielony park, który o każdej porze roku prezentuje się zjawiskowo!

Sam salon jest prawie cały biały (za wyjątkiem jasnej drewnianej podłogi). Minimalistyczna przestrzeń pozbawiona jest prawie w całości dekoracji – jedynymi dodatkami są fotografie i obrazy namalowane przez właścicielkę mieszkania. W salonie ograniczono również ilość mebli – biała narożna sofa zajmuje większą część pomieszczenia, a biały rząd szafek, na których ustawiono telewizor praktycznie zlewa się z kolorem ściany, nie przytłaczając przestrzeni.

Ograniczenie przedmiotów w pomieszczeniu zostało podyktowanie nie tylko umiłowaniem inwestorów do minimalizmu, ale również nietypowym układem mieszkania. Zmusił on również architektkę do szukania funkcjonalnych rozwiązań.

Jednym z nich jest zastosowanie szynoprzewodów z reflektorami zamiast centralnych lamp. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: zajmuje niewiele miejsca i nie wymaga dużych zmian w elektryce, umożliwia dostosowanie liczby reflektorów do potrzeb, a także pozwala ustawić konkretny kąt padania światła.

Biało-czarna kuchnia

Dalej z salonu przechodzimy do części kuchennej, która – podobnie jak reszta mieszkania – także urządzona została w bieli, bez zbędnych dekoracji. Przez zastosowanie bezuchwytowych frontów, zabudowę kuchenną trudno jest odróżnić od okalających ją białych ścian.

Jedynie część robocza, a więc blat, ściana nad blatem, zlew z baterią oraz piekarnik i płyta są czarne. Tworzy to ciekawy efekt głębi i kontrastu ze sterylną bielą kuchennej zabudowy (i salonu).

W części kuchennej znajduje się również niewielka jadalnia z długim drewnianym stołem o czarnej, stalowej konstrukcji. Minimalistyczny mebel bez problemu mógłby odnaleźć się także w industrialnym lofcie czy nowoczesnej kuchni.

Z jadalni rozpościera się widok na taras i park, co nie tylko zapewnia stały dostęp do dziennego światła, ale również pozwala delektować się posiłkami w otoczeniu zieleni. O odpowiedni klimat w tej części mieszkania dba również pokaźna biblioteczka z ulubionymi książkami domowników. Kolorowe okładki ożywiają wnętrze i nadają mu wyjątkowego charakteru.

Łazienka w wersji mini

Łazienka w koszalińskim apartamencie ma zaledwie 5 metrów kwadratowych, dlatego architektka postanowiła maksymalnie powiększyć optycznie pomieszczenie przez zastosowanie m.in. dużych lustrzanych tafli (za którymi znajduje się miejsce do przechowywania) i jasnych kolorów, głównie bieli i szarości.

Co więcej, by nie przytłoczyć i jeszcze bardziej zredukować metrażu łazienki, w części prysznicowej zrezygnowano z zamykanej kabiny z brodzikiem na rzecz odpływu liniowego oraz jednej szklanej ścianki, oddzielającej prysznic od reszty wyposażenia.

Mieszkanie w Koszalinie to doskonały przykład na to, jak w ciekawy i funkcjonalny sposób można urządzić przestrzeń w duchu minimalizmu. Aranżacja autorstwa MAS Estudio pokazuje również, jak nowoczesne wnętrze w wielkim mieście może stać się tłem dla widoków i zieleni.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zajrzyj do apartamentu w Koszalinie:

10 pięknych aranżacji salonu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE