Pochwała prostoty. Minimalistyczny apartament z widokiem na park

2021-10-08 10:09

W tym mieszkaniu królują proste formy. Mimo dominacji bieli i braku ozdób, dwukondygnacyjny apartament w Koszalinie wcale nie wydaje się chłody i pozbawiony intymności. Wręcz przeciwnie – stonowane kolory i duże przeszklenia z widokiem na zielony park zapewniają ukojenie, i dają możliwość odpoczynku po ciężkim dniu. Za projekt mieszkania odpowiada MAS Estudio.

Spis treści

  1. Salon z widokiem na park
  2. Biało-czarna kuchnia
  3. Łazienka w wersji mini
  4. Zajrzyj do apartamentu w Koszalinie:

Salon z widokiem na park

Pokój dzienny to ulubione miejsce właścicieli mieszkania. Nic dziwnego! Z salonu można wejść na przestronny taras wypełniony roślinami. Dzięki dużym przeszkleniom, można podziwiać zielony park, który o każdej porze roku prezentuje się zjawiskowo!

Sam salon jest prawie cały biały (za wyjątkiem jasnej drewnianej podłogi). Minimalistyczna przestrzeń pozbawiona jest prawie w całości dekoracji – jedynymi dodatkami są fotografie i obrazy namalowane przez właścicielkę mieszkania. W salonie ograniczono również ilość mebli – biała narożna sofa zajmuje większą część pomieszczenia, a biały rząd szafek, na których ustawiono telewizor praktycznie zlewa się z kolorem ściany, nie przytłaczając przestrzeni.

Ograniczenie przedmiotów w pomieszczeniu zostało podyktowanie nie tylko umiłowaniem inwestorów do minimalizmu, ale również nietypowym układem mieszkania. Zmusił on również architektkę do szukania funkcjonalnych rozwiązań.

Jednym z nich jest zastosowanie szynoprzewodów z reflektorami zamiast centralnych lamp. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: zajmuje niewiele miejsca i nie wymaga dużych zmian w elektryce, umożliwia dostosowanie liczby reflektorów do potrzeb, a także pozwala ustawić konkretny kąt padania światła.

Biało-czarna kuchnia

Dalej z salonu przechodzimy do części kuchennej, która – podobnie jak reszta mieszkania – także urządzona została w bieli, bez zbędnych dekoracji. Przez zastosowanie bezuchwytowych frontów, zabudowę kuchenną trudno jest odróżnić od okalających ją białych ścian.

Jedynie część robocza, a więc blat, ściana nad blatem, zlew z baterią oraz piekarnik i płyta są czarne. Tworzy to ciekawy efekt głębi i kontrastu ze sterylną bielą kuchennej zabudowy (i salonu).

W części kuchennej znajduje się również niewielka jadalnia z długim drewnianym stołem o czarnej, stalowej konstrukcji. Minimalistyczny mebel bez problemu mógłby odnaleźć się także w industrialnym lofcie czy nowoczesnej kuchni.

Z jadalni rozpościera się widok na taras i park, co nie tylko zapewnia stały dostęp do dziennego światła, ale również pozwala delektować się posiłkami w otoczeniu zieleni. O odpowiedni klimat w tej części mieszkania dba również pokaźna biblioteczka z ulubionymi książkami domowników. Kolorowe okładki ożywiają wnętrze i nadają mu wyjątkowego charakteru.

Łazienka w wersji mini

Łazienka w koszalińskim apartamencie ma zaledwie 5 metrów kwadratowych, dlatego architektka postanowiła maksymalnie powiększyć optycznie pomieszczenie przez zastosowanie m.in. dużych lustrzanych tafli (za którymi znajduje się miejsce do przechowywania) i jasnych kolorów, głównie bieli i szarości.

Co więcej, by nie przytłoczyć i jeszcze bardziej zredukować metrażu łazienki, w części prysznicowej zrezygnowano z zamykanej kabiny z brodzikiem na rzecz odpływu liniowego oraz jednej szklanej ścianki, oddzielającej prysznic od reszty wyposażenia.

Mieszkanie w Koszalinie to doskonały przykład na to, jak w ciekawy i funkcjonalny sposób można urządzić przestrzeń w duchu minimalizmu. Aranżacja autorstwa MAS Estudio pokazuje również, jak nowoczesne wnętrze w wielkim mieście może stać się tłem dla widoków i zieleni.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zajrzyj do apartamentu w Koszalinie:

10 pięknych aranżacji salonu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE