Szara sypialnia: aranżacja dla mężczyzny

2015-03-20 10:33 Iwona Ławecka-Marczewska

Szara sypialnia w pluszowych ścianach to oryginalna aranżacja wnętrza w luksusowym męskim apartamencie. Tu pierwsze skrzypce grają tkaniny: elementy tapicerowane na ścianie i zasłony.

Szara sypialnia (prywatna strefa nocna) to ciekawie zaaranżowana wnęka. Miejsce do spania otulają tapicerowane szare ściany, dzięki nim męska sypialnia staje się przytulna i elegancka. Projekt wnętrza aparatmentu: pracownia Muc & Scott Interiors. W męskim apartamencie są dwie sypialnie, które urządzono w podobnym stylu.

Szara sypialnia: tapicerowana ściana

W szarej sypialni tapicerowana płaszczyzna za wezgłowiem łóżka, podobnie jak mebel, ma obicie z miękkiej tkaniny. Jest niczym drugi zagłówek, co potęguje wrażenie przytulności w aranżacji sypialni. Ten sam efekt, jeszcze zwielokrotniony, uzyskano w gościnnej szarej sypialni, niemal w całości wyściełanej pluszem. Wnęka z kasetonowym obiciem jest jednocześnie dobrze zaciemnionym (kotary) kącikiem telewizyjnym. Wszystkie elementy tapicerowane we wnętrzu sypialni wykonała firma Tapicer Piotr Bury z Jarosławia.

Szara sypialnia i zasłony w aranżacji męskiego wnętrza

Zasłony miękko opadające z nabłyszczanej bawełny, gdy potrzeba, są mobilną przegrodą we wnętrzach męskiego apartamentu, pozwalają też na całkowite odizolowanie wnętrza od świata zewnętrznego. Po zasłonięciu okien mieszkanie przeobraża się w wyściełaną tkaniną szarą szkatułkę.

Sprawdź: jak wygląda kuchnia w tym apartamencie >>>

Szklane ściany sprawiają, że i tak przestronne wnętrze apartamentu (120 metrów kwadratowych) optycznie zyskuje dodatkowe metry. Wystarczy jednak rozsunąć bawełniane zasłony, by część prywatną - z sypialnią, garderobą i łazienką - uczynić kameralną i oddzielić od salonu. Zasłony są upięte przy wykorzystaniu systemu RDS – Salon Firan i Zasłon Alicja z Radomia.