Aranżacja kuchni czerń i wenge: luksusowy apartament dla mężczyzny

2015-03-20 9:27

Luksusuowa kuchnia w ciemnych kolorach: panuje tu czerń i wenge. Właścicielowi zależało na tym, by wnętrze apartamentu miało męski charakter, ale nie było zbyt ascetyczne. W aranżacji kuchni panuje półmrok, ale chłód minimalistycznych powierzchni przełamują naturalne materiały i eleganckie tkaniny.

Spis treści

  1. Aranżacji kuchni: męski apartament
  2. Ciemne kolory w aranżacji kuchni: kolor czarny kocha wenge

Luksusowa kuchnia w apartamencie została urządzona dla mężczyzny. W aranżacji męskiego wnętrza dominują ciemne kolory: przede wszystkim czerń i meble wenge.

Aranżacji kuchni: męski apartament

Jak zmierzyć poziom testosteronu we wnętrzu? Wystarczy przyjrzeć się kolorom – mężczyzna wybierze raczej czerń, szarość i brąz, niż romantyczne pastele, zbadać materiały – w apartamencie dżentelmena najpewniej znajdziemy drewno, stal i szkło, próżno w nim szukać bielonych desek, biżuteryjnej miedzi i stymulującego dotyk trawertynu. W aranżacji męskiego wnętrza minimalizm na pewno wygrywa ze stylem glamour, a otwarte przestrzenie z klasyczną amfiladą. Właścicielowi zależało na tym, by wnętrze miało męski charakter, ale nie było zbyt ascetyczne, wyczyszczone z detali. Właściciel przy planowaniu układu funkcjonalnego wnętrz i innych kluczowych dla projektu decyzjach dał wolną rękę projektantkom z pracowni Muc & Scott Interiors. W męskiej czarnej kuchni brakuje mu tylko magicznej zmywarki, która sama wkładałaby naczynia do szafek.

Ciemne kolory w aranżacji kuchni: kolor czarny kocha wenge

Czerń kocha wenge. Wyspa kuchenna obłożona jest czarnym matowym fornirem z dębiny, drzwiczki szafek i szuflad wykończono fornirem z modyfikowanego drewna wenge. Prostej, minimalistycznej zabudowie kuchennej dynamiczny charakter nadają „rytmiczne” podziały frontów - powtarzający się układ pionowych i poziomych prostokątów. Chłód minimalistycznych powierzchni w aranżacji męskiej kuchni został przełamany poprzez dodanie elementów naturalnych, takich jak drewno czy niepolerowany kamień, ponadto do wnętrza apartamentu wprowadzono zasłony, które całkowicie zmieniają charakter wnętrza.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE