Aranżacja kuchni czerń i wenge: luksusowy apartament dla mężczyzny

2015-03-20 9:27

Luksusuowa kuchnia w ciemnych kolorach: panuje tu czerń i wenge. Właścicielowi zależało na tym, by wnętrze apartamentu miało męski charakter, ale nie było zbyt ascetyczne. W aranżacji kuchni panuje półmrok, ale chłód minimalistycznych powierzchni przełamują naturalne materiały i eleganckie tkaniny.

Spis treści

  1. Aranżacji kuchni: męski apartament
  2. Ciemne kolory w aranżacji kuchni: kolor czarny kocha wenge

Luksusowa kuchnia w apartamencie została urządzona dla mężczyzny. W aranżacji męskiego wnętrza dominują ciemne kolory: przede wszystkim czerń i meble wenge.

Aranżacji kuchni: męski apartament

Jak zmierzyć poziom testosteronu we wnętrzu? Wystarczy przyjrzeć się kolorom – mężczyzna wybierze raczej czerń, szarość i brąz, niż romantyczne pastele, zbadać materiały – w apartamencie dżentelmena najpewniej znajdziemy drewno, stal i szkło, próżno w nim szukać bielonych desek, biżuteryjnej miedzi i stymulującego dotyk trawertynu. W aranżacji męskiego wnętrza minimalizm na pewno wygrywa ze stylem glamour, a otwarte przestrzenie z klasyczną amfiladą. Właścicielowi zależało na tym, by wnętrze miało męski charakter, ale nie było zbyt ascetyczne, wyczyszczone z detali. Właściciel przy planowaniu układu funkcjonalnego wnętrz i innych kluczowych dla projektu decyzjach dał wolną rękę projektantkom z pracowni Muc & Scott Interiors. W męskiej czarnej kuchni brakuje mu tylko magicznej zmywarki, która sama wkładałaby naczynia do szafek.

Ciemne kolory w aranżacji kuchni: kolor czarny kocha wenge

Czerń kocha wenge. Wyspa kuchenna obłożona jest czarnym matowym fornirem z dębiny, drzwiczki szafek i szuflad wykończono fornirem z modyfikowanego drewna wenge. Prostej, minimalistycznej zabudowie kuchennej dynamiczny charakter nadają „rytmiczne” podziały frontów - powtarzający się układ pionowych i poziomych prostokątów. Chłód minimalistycznych powierzchni w aranżacji męskiej kuchni został przełamany poprzez dodanie elementów naturalnych, takich jak drewno czy niepolerowany kamień, ponadto do wnętrza apartamentu wprowadzono zasłony, które całkowicie zmieniają charakter wnętrza.