Sypialnia urządzona z prostotą. Sypialnie zdjęcia i inspiracje

2013-03-29 12:33

Sypialnia urządzona z prostotą zaspokoi nasze pragnienie naturalności. Pomysły na sypialnie: zdjęcia i inspiracje, dla tych którzy lubią skromne wnętrza. Wybierając do sypialni neutralne kolory i skromne sprzęty, łatwo nadasz jej osobisty styl dzięki tkaninom i dodatkom. 

Spis treści

 1. Sypialnia: poradnik wnętrzarski
 2. Sypialnia: kwiaty w sypialni

Jeśli lubisz sypialnie o wystroju dalekim od ostentacyjnej dekoracyjności, nie oznacza to, że twoja sypialnia będzie nijaka. Nadasz jej charakter, używając dyskretnych środków wyrazu i trafnie dobranych detali będących wyznacznikami wybranego stylu. O ostatecznym wystroju sypialni zdecydują kolory i ubranie łóżka.

Sypialnia: poradnik wnętrzarski

Sypialnia będzie ładna jak zadbasz o każdy szczegół wystroju. Zacznijmy od łóżka w sypialni. Pamiętaj, że kapy powinny być dwie, większą przykryj całe łóżko, mniejszą połóż w nogach. Do tego dodaj kilka poduszek o różnych kształtach i odcieniach – dzięki tym zabiegom sypialnie zamieniają się w wyspy wygody i przytulności. Jeśli lubisz prosty, naturalny wystrój wnętrz wybierz do urządzenia sypialni naturalne materiały. Sypialnie, w których widać zamiłowanie do naturalności, zazwyczaj mają drewniane meble oraz neutralne kolory. Podpatrzone w przyrodzie i przeniesione do wnętrza sypialni sprawiają, że dobrze się czujesz w ich otoczeniu. Taka skromna sypialnia nie będzie nudna jeśli użyjesz zróżnicowanych faktur we wnętrzu o spokojnych kolorach. Dotyczy to tkanin na łóżko i podłogę. Ważna jest też dekoracja okna w sypialni. Okna najlepiej będą wyglądać spowite białą lub kremową lekką materią: batystem albo lnem. Nie trzeba wiele, żeby podkreślić ulubiony wystrój sypialni, popatrz, jak zrobiono to w prezentowanych na zdjęciach sypialniach: skandynawskiej, eko, nowoczesnej. Urządzając sypialnię dobieraj też z rozwagą meble do sypialni, powinno być ich mało, zrezygnuj z eksponowania zbyt dużej liczby dodatków. Możesz wybrać do sypialni siedziska, szafkę, fotel, które pasuja do klimatu eko – bardziej lub mniej proste, zawsze z naturalnych materiałów.

Sypialnia: kwiaty w sypialni

Naturalna sypialnia lubi też kwiaty. Kwiaty do sypialni dobieramy dla urody, ale też by poprawić powietrze w pomieszczeniu. Polecane kwiaty do sypialni, to:

 • storczyk z gatunku Dendrobium,
 • aloes drzewiasty Aloe arborescens,
 • kaktus bozonarodzeniowy Zygokaktus,
 • sansewieria Sansevieria trifasciata,
 • anturium Anthurium andreanum,
 • diffenbachia Diffenbachia Schott,
 • szeflera Schefflera,
 • nefrolepis Nephrolepis exaltata,
 • skrzydłokwiat Spathiphyllum.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE