Sypialnia fioletowo-szara: jak sprawić, by była przytulna?

2014-05-15 9:00 Agnieszka Zawadzka
Sypialnia fioletowo szara: jak sprawić, by była przytulna?
Autor: Yassen Hristov Nad łóżkiem fioletowo szarej sypialni umieszczono pasiastą tapetę Polo Ralph Lauren.

Sypialnia fioletowo szara to połączenie skandynawskiej prostoty z prawdziwie buduarowym lookiem. Jak okiełznać te dwie skrajności i sprawić, by fioletowo szara sypialnia stała się przytulną oazą snu i relaksu?

Festiwal szarych odcieni wprost ze skandynawskich salonów przeniósł się do komnat sypialnianych. Jak operować tą miękką barwą aby nadać sypialni przytulny wygląd i stworzyć w niej królestwo relaksu i wytchnienia?

Fioletowo szara sypialnia: niuanse odcieni

Niuanse szarości przemycane są tu od miękkiej wykładziny poprzez narzuty i pledowe okrycia łóżka. Narzuty i poduszki pozostawiono bez wzorów, ale z wyraźną fakturą podkreślającą ich grubość i mięsistość. Gra fakturą jest niezwykle ważna przy monochromatycznych aranżacjach w ramach jednej tonacji kolorystycznej.

Fioletowo szara sypialnia: oswajanie wnętrza

Dla ożywienia stonowanej kompozycji z szarych odcieni, na ścianie za łóżkiem postawiono na pasiastą tapetę Polo Ralph Lauren.  Przywołuje nieco brytyjskie konotacje stylistyczne i wizualnie ociepla aranżację. Dodatkowym "ocieplaczem" aranżacji jest mleczno-beżowa ściana vis a vis okna, która stanowi jednocześnie tło dla galerii zdjęć najbliższych.  Kolor ramek nie jest również bez znaczenia - ciepłe odcienie drewna i starego złota mają "magiczną moc" podnoszenia walorów pomieszczenia. Białe wykończenie listwy przypodłogowej oraz dodatków - szafki nocnej i etażerki Riviera Maison, abażuru podwieszanej lampy centralnej i włączników światła - wnosi świeżość i lekkość.

Fioletowo szara sypialnia: gdzie ten fiolet?

W trudnej kompozycji fioletowo szarej sypialni trzeba uważać, by nie popaść w przesadę. Zbyt hojne i równomierne żonglowanie między dwiema silnymi aranżacyjnie barwami może być niebezpieczne estetycznie i negatywnie wpływać na jakość wypoczynku w sypialni. Dlatego kolor fioletowy został tu przemycony raz, za to efektownie! Intensywnie fioletowe prześcieradło (modnym w 2014 roku kolorze Radiant Orchid) stanowi dominującą plamę kolorystyczną naszej aranżacji fioletowo szarej sypialni. Doskonale wpisuje się w monochromatyczne niuanse szarości i gra na ich tle pierwsze skrzypce. Aż się chce zanurzyć w pielesze tak zorganizowanej przestrzeni. W wersji sypialni z posłanym łóżkiem fioletowe prześcieradło jedynie przeziera przez szare narzuty, co wzmaga ciekawość i chęć  rozsmakowania się w miękkościach pościeli. Warto również postawić na cały komplet jednorodnej pościeli w fioletach bądź odcieniach liliowych. Wówczas efekt barwnej dominanty będzie mocniejszy i jeszcze bardziej urokliwy.

Sypialnia fioletowo szara: jak sprawić, by była przytulna?
Autor: Yassen Hristov Szafka nocna i etażerka w wyposażeniu fioletowo szarej sypialni to zdobycze z Riviera Maison.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021