Sypialnia aranżacje. Trzy sypialnie i trzy style wnętrza

2012-07-06 17:23 Redakcja
sypialnia zdjęcia
Autor: archiwum Ściana w sypialni potrafi być bardzo dekoracyjna, zarówno pod względem koloru, jak i faktury.

Sypialnia surowa i nowoczesna, sypialnia stylowa i sielska. Zobacz aranżacje sypialni, które mają klimat. Tak urządzone sypialnie, niezależnie od stylu, zapewnią komortowy wypoczynek. Każda sypialnia ma przemyślany i dopracowany wystrój. Sypialnie: zdjęcia.

Aby uzyskać oryginalny efekt w sypialni, nie zawsze wysoki budżet jest najważniejszy. Liczy się pomysł na wystrój sypialni! Czy sypialnia ma być klasyczna, nowoczesna, stylowa, industrialna - to zależy od was. To najbardziej intymne wnętrze ma się nam podobać i działać relaksująco. Aranżacja sypialni oprócz wyboru kolorów, mebli i dodatków, to także światło. Czym oświetlenie w sypialni powinno się różnić od oświetlenia w innych pomieszczeniach? Sypialnia ma zapewnić dobry wypoczynek. Podczas urządzania sypialni centralne oświetlenie można zastąpić lampami zawieszonymi na długim kablu, które świecą tuż nad łóżkiem. Dają one rozproszone światło sprzyjające wieczornej lekturze, a jednocześnie w wystarczający sposób doświetlają całe wnętrze sypialni. W aranżacji sypialni główną rolę odgrywa światło dekoracyjne. Odpowiednio dobrane, stworzy klimat sprzyjający wyciszeniu. Do zbudowania go w sypialni można użyć kinkietów, lampek nocnych albo lamp podłogowych. Warto w sypialni wykorzystać zalety listew LED. Można nimi podświetlać wnęki, wykorzystując efekt odbicia światła od ściany. Ten rodzaj oświetlenia nie tylko tworzy intymny nastrój sypialni, ale też pozwala podkreślić architektoniczne walory wnętrza.

Sypialnia aranżacje: sypialnia z ceglaną ścianą

Surowe wyposażenie sypialni tworzy świetny klimat. Zamiast kolorowej tapety ścianę nad łóżkiem zdobi nieregularny rysunek oryginalnych cegieł pomalowanych śnieżnobiałą farbą. Oprócz żółtych lamp nie ma w tej sypialni wyrazistych kolorów, więc cała odpowiedzialność za kolor w sypialni spoczywa na pościeli. Chociaż producenci materacy nie zalecają kładzenia ich bezpośrednio na podłodze, właściciele zrezygnowali z kupowania ramy łóżka. Meblowanie sypialni ograniczyli do wyboru niezwykłych lamp Uto marki Foscarini z gumy silikonowej (Exclusive Lights). Podświetlany cokół z karton-gipsu zastępuje zagłówek i półkę, pozwala też wydobyć dekoracyjne walory ceglanej ściany w aranżacji sypialni. Skrzynki z powodzeniem zastępują stoliki nocne.

Sypialnia aranżacje: mała sypialnia w kawalerce

W przesłonietej części kawalerki  powstała sypialnia – z dużym materacem i praktycznymi schowkami. Kolorowe poduszki i żółty kolor na ścianie decydują o wystroju sypialni. Aranżacja sypialni jest modna i estetyczna. Poza tym łatwo zmienić wystrój wnętrza przez dodatki.

Sypialnia aranżacje: błękitna sypialnia

Sypialnia dla osób ceniących stylowe wnętrza? Tylko w błękitach! I koniecznie romantyczna. Taki wystrój sypialni tworzą kute łóżko, baldachim i toaletka. Kolorowa kapa na łóżko i lampa nie pozwalają, by sypialnia stał się chłodna.