REMONT SYPIALNI: KOSZTORYS i porady – jaki kolor ścian, dodatki i podłoga do sypialni

2013-08-09 14:24 Dominika Olszyna|Opracowanie: Redakcja

Od tego, jak urządzimy sypialnię, będzie zależał komfort snu i samopoczucie następnego dnia. Planując remont sypialni sprawdź, jak stworzyć swoją osobistą oazę spokoju, która będzie służyła przez lata. Remont sypialni KOSZTORYS i PORADY – kolory ścian, dodatki i podłoga do sypialni.

Remont sypialni powinniśmy zacząć od zastanowienia się, czy w sypialni ma być tylko miejsce do spania, czy też może ma ona spełniać też inne funkcje. Jeśli mamy małą sypialnię, może zastosować kolory ścian i triki, które ją powiększą. KOSZTORYS pomoże określić, ile będzie nas kosztował remont sypialni.

Remont sypialni: o czym warto pamiętać

Ile funkcji w jednym pomieszczeniu? W małych mieszkaniach urządzenie sypialni wymaga dobrego planu. Jeszcze przed remontem sypialni musimy wiedzieć, jakie wymiary będzie miało łóżko i co oprócz niego chcemy zmieścić w pokoju. Biurko, półki na książki, szafę? Weźmy pod uwagę, że w ten sposób łatwo zastawiamy sypialnię meblami, a to nie wpłynie pozytywnie na odpoczynek.

Rozplanuj oświetlenie. Ile światła i o jakiej porze wpada do sypialni? Ile światła potrzebujemy wieczorem? Klasycznym rozwiązaniem w sypialni jest zastosowanie górnego oświetlenia i oświetlenia punktowego. Rozmieszczenie tego drugiego jest szczególnie ważne. Jeżeli chcemy mieć dobrze doświetlone łóżko lub toaletkę, musimy wiedzieć, gdzie dokładnie staną.

Ściany i podłoga. Wybierajmy kolory, wśród których czujemy się bezpiecznie. Zadbajmy, by farby przeznaczone do pokoju dziecka i sypialni miały formuły antyalergiczne. Na podłodze połóżmy materiał, na którym przyjemnie postawić stopę tuż po przebudzeniu.

Remont sypialni: kolory ścian i dodatki

Dzięki jasnym kolorom ścian sypialnia wyda się większa. Światło odbite od jasnych ścian sypialni sprawia, że słabo doświetlone wnętrze staje się jaśniejsze.

Optyczny trik w sypialni: jeżeli chcemy, by duże pomieszczenie było bardziej przytulne, sięgnijmy po ciemniejsze kolory ścian, które sprawią, że ściany przysuną się „bliżej”. By przełamać ciemną kolorystykę, poszukajmy połączenia z kolorem kontrastującym – najlepiej z tej samej kolekcji farb.

W sypialni unikajmy nadmiaru dodatków. Jeżeli boimy się, że nie będzie miała wyrazistego stylu, pomyślmy o dekoracyjnej tapecie. Efekt betonu na ścianie w sypialni stał się bardzo modny, a możemy go uzyskać także za pomocą farby.  Taka ściana nada sypialni nowoczesnego stylu, ale będzie potrzebowała przytulnego wyposażenia.

Remont sypialni : jaka podłoga do sypialni?

Podłoga do sypialni - drewno. Nie musi być bardzo twarde, ponieważ podłoga w sypialni stosunkowo wolno się ściera. Stanowczo odradzamy surowe deski bez cyklinowania – mogą mieć drzazgi.

Podłoga do sypialni - panele. Do złudzenia przypominają drewno, ale są znacznie tańsze. Do sypialni wystarczą panele oznaczone symbolami 22 (klasa używalności dla pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu) i AC2 (średnia klasa ścieralności).
Wykładzina. Świetnie wycisza pomieszczenie, zwłaszcza gdy ma wysokie runo. Jest miękka, zawsze ciepła w dotyku i występuje w wielu kolorach.

Podłoga do sypialni - dla alergika. Do materiałów dywanowych, które nie powodują uczuleń, należą: akryl, heat set, heat set frise, poliester, silikon. W sklepach znajdziemy też panele z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Wykonane są z naturalnych materiałów. Nie wydzielają niebezpiecznych dla alergików oparów uczulających, przyjazna alergikowi jest także podłoga korkowa.

Remont sypialni KOSZTORYS

Ściany:
• malowanie ścian w sypialni na biało..............od 8 zł/m2
• malowanie ścian w sypialni na kolor............od 10 zł/m2
• malowanie ścian w sypialni z szablonem....od 20 zł/m2
• tapetowanie ścian w sypialni...............................15 zł/m2
• ściana w sypialni z g-k........................ok. 35 zł/m2
• gładź w sypialni.....................................od 20 zł/m2


Podłogi:
• montaż paneli podłogowych......................od 18 zł/m2
• montaż listw podłogowych...........50 zł
• docięcie wykładziny w sypialni.........................8 zł
• układanie parkietu..............od 50 zł/m2

Inne usługi remontowe:
• montaż gniazdka.................40 zł/punkt
• wykonanie otworu w ścianie pod puszkę....................10–30 zł
• montaż grzejnika.................150–200 zł
• zawieszenie lamp....................10 zł/szt.
• projekt sypialni.........................100 zł/m2
• projekt łóżka na zamówienie do sypialni.................od 40 zł/m2
• projekt zabudowy do sypialni z g-k.....od 30 zł/m2

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021