Przytulna sypialnia. Zdjęcia sypialni urządzonych w dobrym stylu

2017-01-02 17:38 Redakcja

Aby sypialnia stała się oazą spokoju, powinny w niej dominować materiały i kolory, o których wiemy, że działają na nas kojąco. Wybraliśmy aranżacje sypialni, które są przytulne. Oglądając zdjęcia sypialni stwierdzamy, iż mimo że urządzone są w różnych stylach, to wszystkie mają wspólny mianownik - ciepło i nastrój. Te sypialnie kuszą miękkimi materiałami, stylowymi dodatkami i nastrojowym oświetleniem.

Jaka sypialnia będzie przytulna? Czym kierować się urzadzając sypialnię? Od czego zacząć aranżacje sypialni? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy lubi inny styl. Ale w przytulnej sypialni najważniejsze są kolory i tkaniny - to one nadają charakter wnętrzu, co można zauważyć patrząc na zdjęcia sypialni, zamieszczone w galerii zdjęć.

Zdjęcia sypialni. Przytulna sypialnia dzięki barwom

Do sypialni wybierz zasłony, pledy, dekoracyjne poduszki, dywaniki oraz bieliznę pościelową i narzuty w ulubionej gamie barw. Powszechnie uważa się, że w sypialni najlepiej sprawdzają się kolory chłodne i pastelowe, które wyciszają emocje, sprzyjają relaksowi w sypialni. Jeśli jednak najbardziej na świecie lubisz czerwień, nie przejmuj się tą zasadą. Spraw, by twoja sypialnia była taka, o jakiej zawsze marzyłaś. Namawiamy też na brązy i beże w sypialni, odpowiednio zestawione nie będą nudne. Przytulna sypialnia lubi też dekoracyjne ściany. Każda aranżacja sypialni może zastosować sprawdzony patent - tapetę za wezgłowiem łóżka.

Sypialnia dobrze urządzona

Sypialnia w sposób przytulny może być urządzona nawet przy niewielkim budżecie. Zagłówek łóżka możesz wykonać własnym sumptem np. z dywanika albo kawałka materiału o wyrazistej fakturze. Postaw przy nim niedrogie łóżko z IKEA. Zaściel je na miękko. Najpierw kołdra opadająca poza krawędzie materaca, na nią połóż narzutę, niech spływa fałdami aż na podłogę. Przykryj ją mniejszą kapą lub pledem, spiętrz poduszki. Wiadomo, że do spania nie potrzeba ich aż tyle, ale w dzień stanowią oczywistą dekorację. Mała narzutka wygląda też dobrze położona w poprzek, w strefie zanóżka. Tak ubrane łóżko nie tylko jest efektowne w sypialni, ale zajmuje optycznie mniej miejsca, bo poduszki i bardziej lub mniej udrapowane tkaniny odwracają uwagę od jego wielkości.

Aranżacje sypialni: na co zwrócić uwagę w sypialni

Tekstylia do sypialni dodają jej przytulności i komfortu. Łóżko w sypialni wymość więc poduszkami, jaśkami, wałkami, nakryj kapą, narzutką, mięciutkim pledem – niech przypomina gniazdko uwite z największą czułością. Tworząc aranżacje sypialni sięgnij po naturalne tkaniny: bawełnę, jedwab, len, puszystą wełnę. Podłogę w sypialni przykryj dywanem, wykładziną lub choćby małym chodniczkiem, byś bosą stopą zawsze trafiała na skrawek ciepłej miękkości. Dzięki temu poczujesz, że Twoja sypialnia jest i przytulna, i bezpieczna. Niezwykły nastrój w sypialni wyczarujesz za pomocą kilku małych lampek stojących i kinkietów. Otocz się ulubionymi przedmiotami: zdjęciami, bibelotami, roślinami. Spraw, by aranżacja sypialni była przytulna i osobista.

Aranżacje sypialni: dekoracyjne ściany sypialni

Tapeta z ładnym ornamentem to doskonały i niedrogi sposób na ciekawe aranżacje sypialni. Zwłaszcza takiej sypialni, w której nie ma  wielu mebli. Efektowne tło łóżka ładnie wypełnia przestrzeń wnętrza sypialni, zastępując obrazy i inne dekoracje ścienne. Warto też zadbać w sypialni o nastrojowe światło, które pomaga się wyciszyć przed snem. Sypialnia odpowiednio oświetlona będzie bardziej przytulna, a w takiej sypialni dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.