Projekt sypialni: styl skandynawski i pasy na ścianie

2015-06-14 18:48 Anna Rychlewicz

Projekt sypialni prostej i funkcjonalnej, w której dekoracją są pasy na ścianie. Wnętrze inspirowane stylem skandynawskim, który nadaje aranżacji klimatu. Naturalna biel muśnięta delikatnym turkusem, białe meble i ona - pasiasta dekoracja ściany za łóżkiem, która płynnie przenosi się także na sufit sypialni.

Styl skandynawski, będący pochwałą bieli i naturalnych materiałów, lubi towarzystwo. Dowodem tego jest projekt sypialni, za który odpowiada załoga studia SHOKO DESIGN. Projektanci przemycili do aranżacji element, który ze skandynawską odsłoną wnętrza, może śmiało rywalizować o miano bohatera...

Aranżacja sypialni: pasy jako dekoracja ściany za łóżkiem

Przedmiotem aranżacji było wnętrze nocne inspirowane stylem skandynawskim, które uciekałoby od stereotypowego szufladkowania i monochromatycznej przestrzeni. Postawiono na prosty i funkcjonalny projekt sypialni, która nie znosi nadmiernej interpretacji. Przewodnią barwą w aranżacji sypialni jest czysta biel, która została perfekcyjnie ożywiona turkusowymi akcentami. W kwestii wyposażenia sypialni w stylu skandynawskim postawiono na konieczne minimum. Strefę nocną wyznacza duże białe łóżko, z pomysłowo wygospodarowanymi półkami przy ścianie. Białe meble inspirowane stylem skandynawskim pełnią tutaj rolę minigarderoby. Choć założeniem projektowym było proste i funkcjonalne wnętrze sypialni, inwestorzy nie chcieli, by było ono nudną kopią standardowych aranżacji. Projektanci postawili na oryginalne przełamanie skandynawskiej aranżacji oryginalną dekoracją ścienną - pasami schodzącymi z sufitu aż za łóżko. Pasy na ścianie nie tylko ożywiają wnętrze i podnoszą estetykę sypialni, ale dają także niesamowity efekt leżąc w łóżku. Na uwagę zasługuje także odważne włączenie do aranżacji sypialni reliktu przeszłości, który powoli wraca do łask, czyli lamperii. Wbrew pozorom, zaczyna ona królować w nowoczesnych wnętrzach, stając się niezaprzeczalną ich dekoracją. Zwieńczeniem aranżacji sypialni w stylu skandynawskim jest minimalistyczne oświetlenie, które w centralnym punkcie wyznacza lampa w kolorze turkusowym, a oświetlenie strefy nocnej „przyjęły" na siebie dwie, minimalistyczne lampki nocne.

Kontakt z pracownią:

SHOKO DESIGN
ul. Lermontowa 14
60-461 Poznań, Poland

Tel: +48 607 347 848
www.shokodesign.com