Projekt sypialni: minimalistyczna sypialnia w kolorach ziemi

2014-08-25 13:02 Sonia Łukomska
Sypialnia w kolorach ziemi
Autor: Konrad Kalbarczyk Dzięki temu, że łóżko jest jedynym meblem w pomieszczeniu, sypialnia nabiera niezwykle intymnego charakteru, a właściciele mogą mieć pewność, że nic nie zaabsorbuje ich nieoczekiwanie podczas układania się do snu.

Jak urządzić sypialnię, by była przestrzenią jak najbardziej sprzyjającą odprężeniu i dobremu snowi? Postawmy na stonowaną, naturalną kolorystykę i ograniczmy ilość elementów wyposażenia w tym pomieszczeniu do absolutnego minimum. Zainspiruj się projektem sypialni w kolorach ziemi!

Często popełnianym błędem podczas aranżacji sypialni jest próba połączenia przestrzeni sypialnej z przestrzenią dzienną, czyli na przykład wstawienie do tego pomieszczenia biurka czy telewizora. Chęć maksymalnego wykorzystania dostępnego metrażu to rzecz zrozumiała, jednak sypialnia jest przestrzenią, która powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie do jednej czynności – do spania. Obecność przedmiotów, które przypominają nam o pracy czy innego rodzaju obowiązkach może zaburzać jakość naszego wypoczynku. Przedstawiony projekt sypialni pokazuje, jak urządzić to pomieszczenie w sposób minimalistyczny, a jednocześnie przytulny i komfortowy.

Projekt sypialni: łóżko w roli głównej

Centralnym punktem przedstawionego projektu sypialni jest łóżko. Zrezygnowano tutaj z zakupu półek, komód i jakichkolwiek innych mebli. Nawet tak standardowe wyjście jak umieszczenie niewielkich lampek na stolikach nocnych zostało wyeliminowane z aranżacji  – elementy te zastąpiły wysokie, stojące na podłodze lampy. Dzięki temu, że łóżko jest jedynym meblem w pomieszczeniu, sypialnia nabiera niezwykle intymnego charakteru, a właściciele mogą mieć pewność, że nic nie zaabsorbuje ich podczas układania się do snu. Minimalizm umeblowania zrównoważony jest odpowiednio dobranymi dodatkami – podłoga wyłożona jest puchatą wykładziną, a na łóżku umieszczono mnogość zdobnych poduszek dekoracyjnych oraz mięsiste pledy o interesujących fakturach. Całość sypialni utrzymana jest w stonowanych, naturalnych kolorach ziemi, co podkreśla ciepłą, przytulną atmosferę pomieszczenia. Nad wyraz interesującym elementem dekoracyjnym prezentowanej sypialni jest wyłożona subtelną tapetą w kształty przypominające grzbiety książek i dodatkowo podświetlona wnęka. Spełnia ona jednocześnie rolę zagłówka łóżka oraz dodatkowo równoważy prawie całkowity brak umeblowania w pomieszczeniu.

Mnogość poduszek dekoracyjnych
Autor: Konrad Kalbarczyk Minimalizm umeblowania zrównoważony jest odpowiednio dobranymi dodatkami – podłoga wyłożona jest puchatą wykładziną, a na łóżku umieszczono mnogość zdobnych poduszek dekoracyjnych.