Pomysły na ładne sypialnie: 8 aranżacji ZDJĘCIA

2015-05-29 15:31

Wybraliśmy inspiracje na ładne sypialnie, aranżacje z klasą, których wystrój został dokładnie przemyślany, a wyposażenie i detale starannie dopasowane. Oto 8 ciekawych zdjęć sypialni z prawdziwych wnętrz.

Prezentujemy ładne sypialnie, w których dopracowano wystrój wnętrz. Jeśli szukacie inspiracji na aranżacje sypialni, obejrzyjecie galerię zdjęć. Wybraliśmy sypialnie eleganckie, nowoczesne, a także sypialnie klasyczne. W każdej aranżacji inny element wyposażenia przykuwa uwagę. Przykładowo jest sypialnia, w której zagłówek łóżka wykonano z desek rozbiórkowych, a nad nim powieszono szyld Społem. Są aranżacje sypialni z wytapetowaną ścianą, jak i efektownym szarym kolorze ścian. Jedna z tapet w sypialni autorstwa holenderskiego designera Pieta Hein Eeka – imituje deski z malowniczo łuszczącą się farbą. Możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo, dlatego przed urządzaniem własnej sypialni warto obejrzeć zdjęcia z prawdziwych wnętrz, które będą dobrą inspiracją na ładne sypialnie. Sypialnia urządzona z prostotą zaspokoi nasze pragnienie naturalności. Mimo neutralnych barw, czy nawet skromnych sprzetów łatwo nadamy sypialni osobisty styl dzięki tkaninom i dodatkom.

Ładne sypialnie: dodatki i materiały wykończeniowe

Jeśli chcesz mieć ładne sypialnie zadbaj o jakość materiałów wykończeniowych. Do aranżacji sypialni powinno się wybierać materiały naturalne i niealergizujące. Ściany w sypialni można pomalować farbami dyspersyjnymi (wodnymi). Dla osób cierpiących na alergię poleca się specjalne farby dla alergików. Tapety zastosowane w sypialni wyciszą i ocieplą pomieszczenie. W sypialni dobrze sprawdzają się zarówno te najmniej trwałe, ale najzdrowsze tapety papierowe, jak i nieco trwalsze, ale droższe tapety akrylowe. Jeśli zależy nam na lepszym ociepleniu i wyciszeniu sypialni, najlepiej zastosować tapety na podkładzie filcowym albo pokryte cienką warstwą korka, którego dodatkową zaletą jest to, że nie przyciąga kurzu. Do sypialni nie poleca się tapet winylowych i z włókna szklanego. Tapety tekstylne są eleganckie i znakomicie pasują do klasycznych sypialni,, czy aranżacji w stylu glamour, ale wchłaniają kurz i trudniej je wyczyścić. Podłogę podczas aranżacji sypialni można wykończyć litym drewnem albo panelami drewnianymi. Zwolennicy podłóg miękkich, cichych i ciepłych mają do wyboru różnorodne wykładziny dywanowe. Do sypialni poleca się wykładziny z gęstym, długim włóknem oraz te na podkładzie filcowym. Gęstość wykładziny w sypialni powinna wynosić co najmniej 500 g/m2. Mniejsze znaczenie ma rodzaj zastosowanego włókna. Sypialnie to wnętrza o małym natężeniu ruchu, więc podłoga jest tu w niewielkim stopniu narażona na silne udeptywanie, brud czy piasek wnoszony na obuwiu. W sypialniach dobrze sprawdzą się wykładziny z włókien polipropylenowych, poliamidowych, a także wełnianych, które są naturalnym regulatorem wilgotności. Do sypialni nie poleca się modnych ostatnio, aczkolwiek twardych i szorstkich wykładzin z naturalnego sizalu. Stąpanie bosą stopą po takim podłożu nie jest najprzyjemniejsze.