Nowoczesne łóżko w sypialni

2008-09-26 2:00 arch. wnętrz Itta Karpowicz-Starek|Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Nowoczesne łóżka doskonale wpisują się w koncepcję otwartych wnętrz, która sprawia, że sypialnie, dotąd prywatne miejsce odosobnienia, otwierają się na resztę mieszkania. W projektach sypialni pojawiają się wygodne, duże łóżka, często z ozdobnymi zagłówkami. Łóżka wyposażone są też w różne półki, blaty, wysięgniki, wszystko po to, by zapewnić nam wygodę i zerdukować liczbę mebli w sypialni.

Meble w sypialni  to przede wszystkim nowoczesne łóżka, które w nowym wydaniu staje się wielozadaniową platformą. Najnowsze modele łóżek, oprócz superwygodnych, regulowanych stelaży pod materac, wyposażone są w dodatkowe zagłówki, blaty, półki, skrytki, wysięgniki, podparcia i oczywiście oświetlenie, które umożliwiają pracę, jedzenie, czytanie, słuchanie muzyki, czy oglądanie telewizji, a nawet przyjmowanie gości. Łóżko łatwo zmienić bowiem w wygodną sofę, na której przyjemnie pogadać.

Zobacz: Wybieramy łóżko do sypialni w stylu nowoczesnym GALERIA >>>

Nowoczesne łóżka do sypialni

Podstawowym elementem takiego łóżka (oprócz oczywiście płaszczyzny spania) stał się panel zagłówka - o zróżnicowanej wielkości, wykończeniu i liczbie pełnionych funkcji: od miękkiego podparcia pleców, po różnego rodzaju schowki i oświetlenie. Panele mogą być tapicerowane, drewniane, szklane, metalowe, zależnie od programu i pełnionej funkcji. Integralną częścią łóżka stały się także stoliki nocne, często ruchome, z blatem do jedzenia lub pracy, nasuwanym na łóżko.

Przeczytaj: Romantyczna sypialnia: 10 pomysłów na ładną sypialnię w stylu romantycznym >>>

Kolory sypialni

Barwy w sypialni to już nie tylko pastele i biel, ale także intensywna czerwień, fiolet, zieleń w kontrastowych zestawieniach. Taki zestaw kolorów dotyczy nie tylko łóżka i pościeli, ale także pozostałego wyposażenia oraz ścian w sypialni.

Polecamy: Sypialnia: jak dobrać pościel do aranżacji sypialni? Tkaniny >>>

Noowczesna sypialnia: stylista radzi

Konsekwencją włączenia sypialni do “światowego" życia domu stało się traktowanie jej wystroju na równi z pozostałymi pomieszczeniami. W sypialni pojawiła się nowa gama kolorystyczna i nowe materiały, dotąd przynależące raczej do świata mody: jeans, dzianiny, kraty i prążki, znane z tkanin ubraniowych. Eksponowane guziki, szwy, troczki i stębnowania stały się elementami dekoracyjnymi. W trosce o jakość życia i zdrowie używa się przede wszystkim materiałów naturalnych: wełny, bawełny, lnu, skóry.

Nie przegap: Niebieska sypialnia: jak wybierać kolory do sypialni? 10 ZDJĘĆ i INSPIRACJI >>>

Jak urządzić sypialnię - GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić swoją sypialnię, to koniecznie zobacz nasze galerie zdjęć. Znajdziesz w nich mnóstwo inspirujących pomysłów.

Więcej: Nowoczesna sypialnia w rozmiarze mini, czyli pomysłowe aranżacje małej sypialni >>>