Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim z niebanalnym miejscem do pracy. Warto zobaczyć!

2014-04-08 17:01
Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim
Autor: Marcin Czechowicz Wygodna, kobieca sypialnia w skandynawskim stylu. Łagodna, jasna kolorystyka podkreśla piękny i bezcenny widok za oknem. Łóżko tapicerowane jest szarym belgijskim lnem.

Nowoczesna sypialnia urządzona została w lekkim stylu skandynawskim. Oprócz łóżka w sypialni znalazło się również niebanalnie zaaranżowane miejsce do pracy, które warto zobaczyć. W efekcie jest to bardzo kobieca sypialnia z pięknym widokiem za oknem.

Nowoczesna sypialnia, podobnie jak całe mieszkanie, została zaaranżowana w sposób niecodzienny, bo korespondencyjnie – poprzez maile i telefon. Właścicielka chwilę po odebraniu kluczy musiała wyjechać za granicę. Aranżację mieszkania powierzyła więc, całkowicie ufając, przyjaciółce – projektantce wnętrz.

Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim: widok i reszta

Tak więc ta ładna i kobieca sypialnia została zaaranżowana, konsekwentnie z resztą mieszkania, w skandynawskim stylu. Okna sypialni wychodzą na wschód i piękne zielone wzgórza. Łóżko w sypialni zostało specjalnie ustawione tak, by pierwsze co zobaczy właścicielka po przebudzeniu, to właśnie ten wyjątkowy i bezcenny widok za oknem.

Aranżacja sypialni w stylu skandynawskim: kolory

Kolory w aranżacji sypialni zgodne są z duchem stylu skandynawskiego. Dzięki tej palecie barw, sypialnia jest jasna, spokojna i przytulna. Delikatne kolory ścian i podłoga z jasnych paneli, do złudzenia przypominająca bielone deski, stanowią bazę skandynawskiego stylu we wnętrzu sypialni. Łóżko tapicerowane szarym lnem belgijskim i delikatne białe zasłony w oknach dopełniają aranżacji sypialni.

Kącik do pracy w sypialni

Właścicielce zależało, by w sypialni znalazło się również miejsce do pracy. Projektantka wnętrza Małgorzata Kolesińska zastosowała bardzo ciekawy trick. Zamiast typowego biurka, które zasłoniłoby okno i bezcenny widok za nim, zamontowano w sypialni wąski blat przymocowany do ściany. Pełni on nie tylko funkcje biurka, ale również parapetu, miejsca na rośliny i do odłożenia różnych drobiazgów. Przy tym niebanalnym biurku projektantka ustawiła lekkie krzesło – klasyk designu, projektu słynnego małżeństwa Eamsów, kupione na aukcji internetowej. Mimo zagospodarowanego miejsca do pracy, sypialnia w stylu skandynawskim jest pomieszczeniem, w którym można odpocząć i zregenerować siły potrzebne na następny dzień.

Miejsce do pracy w nowoczesnej sypialni
Autor: Marcin Czechowicz Doskonały pomysł na niebanalnie zaranżowane miejsce do pracy. Zamiast typowego biurka, które zasłaniałoby okno z widokiem, projektantka zastosowała długi i wąski blat oparty na ścianie. Oprócz funkcji biurka blat jest równiez parapetem czy miejscem na ozdobne rośliny. Przy blacie krzesło "Plastic chair" - klasyk designu - projektu Ray i Charlsa Eamsów, kupione na aukcji internetowej.
Nowoczesna sypialnia - wazne detale
Autor: Marcin Czechowicz Nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim. Dbałość o detal widoczna jest w każdym zakątku tej kobiecej sypialni. Poduszki ładnie ułożone i skoordynowane kolorystycznie z obiciem łóżka z belgijskiego szarego lnu.