Nowoczesna sypialnia w kolorach ziemi: aranżacja wnętrza w imię praktycznej nowoczesności

2015-07-28 16:45 Anna Rychlewicz

Projekt sypialni skąpany w kolorach ziemi. Nowoczesna sypialnia, która urzeka stonowaną aranżacją, mimo różnorodnych materiałów i faktur. Efektowna tapeta na ścianie, tapicerowany zagłówek łóżka, lśniąca zabudowa garderoby – wszystko to składa się na projekt sypialni na wskroś nowoczesnej.

Aranżacja nowoczesnej sypialni zaskakuje przytulnością, która paradoksalnie wyrażona jest w kolorach ziemi. Stonowana aranżacja wnętrza zespaja ze sobą różnorodne faktury materiałów, które w efekcie tworzą zróżnicowaną, ale niezwykle spójną całość. Trochę blasku, nieco lśnienia, garść miękkości, czyli wnętrze, któremu nie umyka żaden szczegół. Za projekt sypialni odpowiada Arte Dizain.

Nowoczesna sypialnia: trochę blasku, nieco lśnienia, garść miękkości

W projekcie nowoczesnej sypialni postawiono przede wszystkim na funkcjonalny układ wnętrza i neutralną kolorystykę, która ucieka od mocnych i zdecydowanych kontrastów. Agnieszka Hajdas-Obajtek z pracowni Arte Dizain postawiła na wszelkie odcienie beży, delikatnych brązów i subtelnych szarości. Dopełnieniem aranżacji są lśniące fronty białej zabudowy garderoby dopełnione finezyjnym akcentem drewna. Bohaterem nowoczesnej sypialni jest duże łóżko sypialniane, które zlokalizowano w centralnym punkcie wnętrza. Delikatności bryle łóżka dodaje tapicerowany zagłówek, który wychodzi poza granice strefy nocnej. Obszerne lóżko dopełniono nowoczesnymi stolikami nocnymi. Pozostałą część ściany zdobi efektowna tapeta z delikatnym połyskiem, która nadaje wnętrzu wyjątkowego stylu i elegancji. W przestronnej sypialni wygospodarowano miejsce na pojemną garderobą, którą sprytnie ukryto jednak za elegancką zabudową w białym kolorze. Lśniące fronty szafy stwarzają pozory jednolitej płaszczyzny, dzięki czemu nie zakłócają reprezentatywnego charakteru sypialni, a pozostają w jej cieniu. Miękka wykładzina w kolorze cappuccino dopełnia aranżację eleganckiego wnętrza nocnego, nadając mu wyjątkowego ciepła i przytulności. Całość domykają długie zasłony w oknie, które delikatnie opadając na podłogę, nadają lekkości klimatycznej wnętrzu.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa